i7 11800H boşta 63 derece normal mi?

BaranHB

Centipat
Daha fazla  
İyi akşamlar herkese Monster Tulpar T5 v21.6 kullanıyorum.
Cihazı yeniden başlattım arka planda sadece Monster'in kendi uygulamaları çalışıyor ve kontrol ettiğimde 60-65 derece arasında çalıştığını gördüm. Bu arada cihaz Turbo modunda ama gene de boştayken 65 dereceyi görmesi normal değil sanırım? Görev Yöneticisi'nden işlemci kullanımına baktım %5'lerde falan ama GHz olarak 3.50GHz'nin üstünde sürekli.

Bu değerler boşta olan bir cihaz için normal mi?

1670013494223.png

Kesinlikle normal değil hocam aynı işlemcilerimiz bende bu şekil spotify discord açık iken .

İyi akşamlar herkese Monster Tulpar T5 v21.6 kullanıyorum.
Cihazı yeniden başlattım arka planda sadece Monster'in kendi uygulamaları çalışıyor ve kontrol ettiğimde 60-65 derece arasında çalıştığını gördüm. Bu arada cihaz Turbo modunda ama gene de boştayken 65 dereceyi görmesi normal değil sanırım? Görev Yöneticisi'nden işlemci kullanımına baktım %5'lerde falan ama GHz olarak 3.50GHz'nin üstünde sürekli.

Bu değerler boşta olan bir cihaz için normal mi?

Turbo moddan çıkarıp deneyin bir de isterseniz

Sorun ne olabilir peki? Turbo modunda olması ne kadar etkiler arada 20 derece fark var.

9 ay oldu cihazı alalı.
Dün ThrottleStop üzerinden birkaç ayar yaptım işlemci için ondan olabilir diyeceğim ama o da açık değil arka planda.

Hocam NVIDIA denetim masasındaki şu ayarı normal yapın yeniden başlatın sıcaklıkta düşüş var mı bakalım.

1670014312757.png

Yeni konular

Geri
Yukarı