Çözüldü i7 11800h Laptop oyunlarda sabit 60 FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

_Theia_

Hectopat
Arkadaşlar merhabalar. Yeni aldığım laptopum da bütün teknik özelliklerini aşağıya yazacağım. Günümüz şartlarında gayet iyi bir laptop olmasına rağmen bütün oyunlarda 60 FPS alıyorum NVIDIA Denetim Masası'ndan düşey senkronizasyonu kapattım, V-Sync kapattım, BIOS dahil bütün sürücüleri güncellemiş olmama rağmen oyunların hepsinde 60 FPS alıyorum. Sorunuma yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Bilgisayarın teknik özellikleri;
ASUS TUF Gaming FX506HM-HN061
İşlemci: Intel® core™ i7-11800h işlemci.
Bellek:16 GB DDR4-3200 SO-DIMM
Ekran kartı: NVIDIA: GeForce rtx™ 3060 laptop GPU 6 GB GDDR6.
Depolama:1TB M.2 nvme™ pcıe® 3.0 SSD.
Ekran: 15.6"/fhd (1920 X 1080) 16:9 144Hz parlama önleyici ekran Value IPS-level panel Adaptive Sync.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Xbox Game Bar ve yakalamalar kısmını Windows ayarlarından devre dışı bırakıp deneyebilir misin?

Hocam sorunu çözdün diğer iletimin altına flood olarak algıladığı için çözüm uçtu gitti sorunun çözümü ise cidden çok basit kaç gündür kendimi üzdüğüme değmedi çözüm ise şöyle açacağınız oyunun Exe'sine sağ tıklayıp özelliklere giriyorsunuz uyumluluk kısmından tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak kutusuna tik bırakıyorsunuz sorun çözülüyor. 55 FPS çalışan oyun 110'larda bir yerlere not olarak yazılması lazım bu çözümün sitede çok fazla insan bu sorundan muzdarip şaka gibi cidden bu kadar kolay bir çözümü var herkese iyi forumlar konu kapatılabilir.
Ve şunu da not olarak ekleyeyim o Xbox Game Bar ayarı 2 3 sene öncesinin çözüm yöntemiymiş şu anda Xbox'ın uygulamasında Game bar kısa yolu yok illaki onu ararken kanser olan arkadaşlarda olacaktır boşuna aramayın öyle bir şey yok kesin çözüm budur.
Xbox Game Bar ve yakalamalar kısmını Windows ayarlarından devre dışı bırakıp deneyebilir misin?

Hocam sorunu çözdün diğer iletimin altına flood olarak algıladığı için çözüm uçtu gitti sorunun çözümü ise cidden çok basit kaç gündür kendimi üzdüğüme değmedi çözüm ise şöyle açacağınız oyunun Exe'sine sağ tıklayıp özelliklere giriyorsunuz uyumluluk kısmından tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak kutusuna tik bırakıyorsunuz sorun çözülüyor. 55 FPS çalışan oyun 110'larda bir yerlere not olarak yazılması lazım bu çözümün sitede çok fazla insan bu sorundan muzdarip şaka gibi cidden bu kadar kolay bir çözümü var herkese iyi forumlar konu kapatılabilir.
Ve şunu da not olarak ekleyeyim o Xbox Game Bar ayarı 2 3 sene öncesinin çözüm yöntemiymiş şu anda Xbox'ın uygulamasında Game bar kısa yolu yok illaki onu ararken kanser olan arkadaşlarda olacaktır boşuna aramayın öyle bir şey yok kesin çözüm budur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı