i7-11800h laptopta 7 Days to Die kasıyor

İşletim sistemi
Windows 11

NecroBit

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
RTX 3070
İşlemci
i7-11800h, 4,6 Ghz Turbo Boost
Selam dostlarım. Yaklaşık 2 yıldır bu oyunu oynamaktayım. Bu 2 yıllık süreçte bana eşlik eden dizüstü bilgisayarımın temel özellikleri;

• ASUS K555lj.
  • i5-5200u, 2,2 GHz.
  • GTX 940M.
  • 8 GB.

Yeni aldığım ve oyunun harita yönüne göre değişen ve 20-30 FPS'lere kadar FPS düşüşleri yaşadığım dizüstü bilgisayarımın temel özellikleri;

• HP Omen 17CK0004NT.
  • i7-11800h, 4,6 GHz Turbo.
  • RTX 3070.
  • 16 GB.

Oyun güncellemeleriyle ilgili bir durum desem, eski sürüm haritada da aynı sorunu yaşadım ve yabancı forumlar dahil bu durumu yaşayan hiç kimseyi görmedim. Sizce bunun sebebi nedir? Oyun Steam platformu üzerinden temin edilmiştir.

Örnek SS kaydı akşam saatlerinde paylaşılacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece sistem özellikleriyle sorunu anlayamayız.

1. Sistemde hangi ayarlarda oynuyordunuz oyunu ve sıcaklık değerleriniz nelerdi?
2. Sistemde hangi ayarlarda oynuyorsunuz oyunu ve sıcaklık değerleriniz ne oluyor?

Bunları paylaşırsanız daha rahat yardımcı olunur.

MUX Switch ile DGPU moduna almanızı tavsiye ederim eğer mümkün ise.
Şuan değil zira ürün maalesef serviste. Mux switch ayarı MACRO modundaydı. Dist. moduna almamıştım. Zira Macro modu için alt metinde "oyunlar için" diyordu. Geçen başka bir yerde denk gelmiştim Dist. moduna alım tavsiye edilmişti birilerine. DGPU'dan kastınız yine benzer ayarlar ise performans modunda çalıştırmaktayım. Aslında işin garip yanı örneğin cyberpunk oynarken DLSS dahil maks. grafiklerle 45-60 fps arası alıyorsam, min. ayarlarda da 50-60 arası alıyorum. Çözemedim

Sadece sistem özellikleriyle sorunu anlayamayız.

1. Sistemde hangi ayarlarda oynuyordunuz oyunu ve sıcaklık değerleriniz nelerdi?
2. Sistemde hangi ayarlarda oynuyorsunuz oyunu ve sıcaklık değerleriniz ne oluyor?

Bunları paylaşırsanız daha rahat yardımcı olunur.
Şuan için mümkün değil maalesefki çünkü ürünüm servisinde. Fakat kabaca söylemem gerekirse eski PC'de takribi 70 dereceleri görüyordu, yenisinde de 70'leri görüyordu. Ara ara kontrol ettiğimi hatırlıyorum. Oyun ayarları eskisinde mecbur hep minimumdaydı. Yenisinde de işin garip yanı maksimum ayarlardaydı fakat min. ayarlara çektiğimde de arada oynayan FPS farkı 10-15 maksimumdur. Kaldı ki bu çok saçma bir durum. Oyunun grafik detay ayarları çok fazladır. Eski PC'de bile maks. ayar ve min. ayar arası FPS farkı abartısız 35-40 FPS kadardı. Tüm driver'lar güncel. BIOS güncel.

Birtakım araştırmalarım sonucunda BIOS üzerinden bir ayarın açılması veya kapanması gerekiyordu deniliyordu tam net hatırlamıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı