i7-12700 için sessiz soğutucu önerisi

tatarrmert

Kilopat
Yer
Vigo
Daha fazla  
Merhaba. Yakın zamanda bir oyun sistemi toplayacağım. Overclock yapmayacağım. Sıvı soğutmaların hava soğutmalara göre yük altında 3-5 derece daha serin çalıştığını biliyorum. 2 seçenek arasında kaldım. Ve anladığım kadarıyla ikisi de çok kaliteli ürünler. Size sorum, hangisi daha sessiz çalışır?

İşlemci: i7 12700.
Kasa: Corsair 4000D airflow.

Seçenek 1: Noctua NH-U12a
Seçenek 2: Arctic Liquid Freezer II 240 mm.

Son düzenleyen: Moderatör:
NH-U12A Daha sessiz çalışır. Üzerinde Noctua’nın en iyi fanları var ama hava soğutmaya o paralar verilmez. Arctic’in fanları da Noctua NF-A 12X25’ler kadar olmasa da gayet sessizdir, rahatsız etmez. Arctic derim ben. 360mm Olanını kullanıyorum tam yükte bile rahatsız edecek bir ses yok.

İki üründe gayet sessiz ve performanslı ancak fiyatları pek tercih edilesi değil. Senin yerinde olsam bunlara vereceğin paranın yarısı ile Scythe Fuma 2 alırdım. Neredeyse piyasada bulabileceğin en sessiz ve sağlam model.

İkisi de efsanedir zaten 12700 hibrit mimari olduğu için sıcaklık değerleri çok güzel geliyor fiyat karşılaştırması yap iki soğutucu da sessizdir.
Sıvı soğutma daha konfigürasyona açık bir sistem oluşturur.

Harika tavsiyeniz için teşekkür ederim. İncelemelerde bu ürünün dediğiniz gibi çok başarılı olduğunu gördüm. Bir Japon markası. Fakat teknik servis ve satış sonrası destek gibi faktörler yüzünden Avrupa'da daha çok popüler olan firmalara yöneldim.

Herkese değerli yorumları için çok teşekkür ederim. Tahmin ettiğim gibi iki ürün de hem ses hem performans bakımından beni mutsuz etmeyecek. Stok, fiyat ve görünüşe göre karar verip bir tanesini satın alacağım.

Harika tavsiyeniz için teşekkür ederim. İncelemelerde bu ürünün dediğiniz gibi çok başarılı olduğunu gördüm. Bir Japon markası. Fakat teknik servis ve satış sonrası destek gibi faktörler yüzünden Avrupa'da daha çok popüler olan firmalara yöneldim.

Herkese değerli yorumları için çok teşekkür ederim. Tahmin ettiğim gibi iki ürün de hem ses hem performans bakımından beni mutsuz etmeyecek. Stok, fiyat ve görünüşe göre karar verip bir tanesini satın alacağım.
hangi ürünü aldınız? en fazla kaç dereceleri gordunuz bilgi verirmissiniz

Geri
Yukarı