i7 12700H RTX 3050 Ti laptop 6 yıl idare eder mi?

Hakooo

Centipat
Intel i7 12700H ve RTX 3050 Ti 500GB SSD içeren bir bilgisayar almayı düşünüyorum. Şu an 11.sınıfım üniversite sınavına hazırlanıyorum. PC almışken sağlam bir şey alayım üniversitede kullanırım dedim. Bu özellikleri içeren bir PC beni 6 yıl kadar götürür mü veya beni üzer mi? Oynayacağım oyunlar FIFA 23, Forza, asetto, MC, Valorant falan bu tür oyunlarda beni üzer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sen temiz kullanırsan bir sorun olacağını düşünmüyorum. Fakat 6 yıl sonra çıkacak oyunlar nasıl bir sistem gerektirir bilemem. Şu anki oyunları 6 yıl rahat oynarsınız ama.

ramin en az 16 gb olmasına dikkat edin ama.

işlemcisi gayet güzel lakin ekran kartı fps dışı oyunlar için çok uzun vadeli değil açıkçası. hikayeli ve yüksek grafikli oyunlar için ise birçok oyunu ultrada oynayamazsınız , muhtemelen 1 2 sene sonra high grafiklerde de oynayamama ihtimalinin var. Kart 4gb vram yüzünden gücünü göstermeye fırsat bulamıyor ne yazikki.

aliyorken en az rtx 3060 lı bir cihaz almanızı tavsiye ediyorum.

Laptopu alinmasini kimseye önermiyorum ama soyeldiginiz oyunlari rahat oynatir fakat PC ileriye dönük degil neyse ben laptopa karsiyim sosyal medyada takilacak bir PC işini gorecektir grafik okumayi düşünmüyorsan kasa almak her zaman mantikli.
Kasa alamam malum üniversite falan taşıyamam onu

3-4 Yıl idare edeceğini düşünüyorum.

Hocam sen temiz kullanırsan bir sorun olacağını düşünmüyorum. Fakat 6 yıl sonra çıkacak oyunlar nasıl bir sistem gerektirir bilemem. Şu anki oyunları 6 yıl rahat oynarsınız ama.

ramin en az 16 gb olmasına dikkat edin ama.
Ram 16gb ama 3050ti 4gb vram diye sıkıntı olur diyenler varda korkuttu açıkçası

işlemcisi gayet güzel lakin ekran kartı fps dışı oyunlar için çok uzun vadeli değil açıkçası. hikayeli ve yüksek grafikli oyunlar için ise birçok oyunu ultrada oynayamazsınız , muhtemelen 1 2 sene sonra high grafiklerde de oynayamama ihtimalinin var. Kart 4gb vram yüzünden gücünü göstermeye fırsat bulamıyor ne yazikki.

aliyorken en az rtx 3060 lı bir cihaz almanızı tavsiye ediyorum.
Arkadaşımda 3050 var gayet güzel falan dedi buda hoşuma gitmişti gayet şık ve güzel bir tasarımı var, hp victus 1038 düşünüyorum. Zaten oynucağım oyunlar belli öyle çok üst oyunlara merakım yok. 3050ti yetmez mi diyorsun

4GB VRAM sanmam oyun odaklı kullanacaksan.
Sırf oyun için değil tabiki de derslerimdede kullanıcam ama dersten bunalıp açıp bi fifa veya forza veya bi cod falan oynadığımda üzmesin yeter öyle çok üst seviye oyuncu değilim

rtx 3060 r5 5600h o fiyata 3060 lı laptop var sadece tek sıkıntı ram 8 gb

bütçeniz belirtirseniz yardımcı oluruz

Yeni konular

Geri
Yukarı