i7 12700K RTX 3080 1080P'de darboğaz yapar mı?

Mushy

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,

Yeni bir kasa topluyorum ve içine 32 GB RAM, i7 12700K ve RTX 3080 takacağım. Ancak monitörüm önceden vardı ve 1920X1080. oyunlarda darboğaz sebep olabileceğini okudum ancak rekabetçi oynamıyorum dolayısıyla 60+ FPS yeterli benim için.

Asıl sorum, PC toplamamdaki asıl amaç render ve modelleme yapmak. Kimse render darboğazından bahsetmemiş. 1080P'de kullandığım için ciddi bir performans düşüşü yaşar mıyım?

3080 alma demeyin, ileride monitörü yenileyeceğim.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Yeni bir kasa topluyorum ve içine 32 GB RAM, i7 12700K ve RTX 3080 takacağım. Ancak monitörüm önceden vardı ve 1920X1080. oyunlarda darboğaz sebep olabileceğini okudum ancak rekabetçi oynamıyorum dolayısıyla 60+ FPS yeterli benim için.

Asıl sorum, PC toplamamdaki asıl amaç render ve modelleme yapmak. Kimse render darboğazından bahsetmemiş. 1080P'de kullandığım için ciddi bir performans düşüşü yaşar mıyım?

Teşekkürler.

İslemciniz de ekran kartıniz da güçlü hocam bir şey olmaz.

Merhaba,

Teşekkürler.
monitor aldın mı? Kafama gore bi monitor bulamadım ya.

viewsonic xg2705-2k ve lg 27gn880-b 2k aldımi eski 1080p monittörü servise vermiştim para iadesi yaptılar.

viewsonic olan son derece standart bir monitör. LG ise ergonomik kolu sayesinde kullanımı çok kolaylaştırıyor. Renk gamı ise çok iyi ve g-sync destekliyor.

Ben LG monitörü ana monitörüm olarak kullanıyorum. Oyunumu orda oynuyorum renderımı orda yapıyorum. Viewsonic ise ikincil olduğu için benim işimi sonuna kadar görüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı