i7-12700KF RTX 2080 Super sistemde oyunlarda aniden FPS düşüyor

georgesperec

Femtopat
Daha fazla  
RAM
32GB CL18 3600Mhz
SSD veya HDD modeli
500GB James Donkey
Ekran kartı
GIGABYTE Nvidia GeForce RTX2080 Super Windforce OC
Anakart
MSI MAG B660M BAZOOKA DD4
İşlemci
Intel i7-12700KF
Bugün oyuna girdiğimde fark ettim bunu. CPU, GPU, RAM gibi hiçbir değerde sıkıntı görünmüyor ancak aniden FPS düşmesi yaşıyorum. Genel olarak küçük küçük takılmalar halinde droplar ancak nadir de olsa bazen büyük droplar da gerçekleşiyor.

Aynı sıkıntı bende de var. Bende 2080 super kullanıyorum youtubede ETS2 oyunu oynayıp 2000 serisi kullanan çoğu kullanıcıda da bu durum mevcut. Ve bu durum çok can sıkıcı.

SSD okuma/yazma sağlık testi yapar mısınız?
SSD ile alakası yok.. Yeni SSD ile denedim yine aynı, güç kaynağı da yeni. RAM test yaptım, VSYN-c açtım kapattım, GSYN-c açtım kapattım, başka anakartta denedim, başka 2000 serisi kart denedim, display kabloyu değiştirdim, HDMI kabloyu değiştirdim, değişen bir şey yok. Hatta başka monötde bile denedim. Sıcaklılar da çok normal. Hatta prizden gelen elektrik voltajını bile kontrol ettirdim, kullandığım 3 yolu bile, güzç kaynağının kablosunu bile. Bence sorun 2000 serilerinin biosu ile nvidia sürücüleri arasında uyumsuzluk var.

SSD okuma/yazma sağlık testi yapar mısınız?
Sonuç bu şekilde

Aynı sıkıntı bende de var. Bende 2080 super kullanıyorum youtubede ETS2 oyunu oynayıp 2000 serisi kullanan çoğu kullanıcıda da bu durum mevcut. Ve bu durum çok can sıkıcı.

SSD ile alakası yok.. Yeni SSD ile denedim yine aynı, güç kaynağı da yeni. RAM test yaptım, VSYN-c açtım kapattım, GSYN-c açtım kapattım, başka anakartta denedim, başka 2000 serisi kart denedim, display kabloyu değiştirdim, HDMI kabloyu değiştirdim, değişen bir şey yok. Hatta başka monötde bile denedim. Sıcaklılar da çok normal. Hatta prizden gelen elektrik voltajını bile kontrol ettirdim, kullandığım 3 yolu bile, güzç kaynağının kablosunu bile. Bence sorun 2000 serilerinin biosu ile nvidia sürücüleri arasında uyumsuzluk var.
Aslında düne kadar böyle bir sıkıntım yoktu, anlamadığım şekilde bugün başladı. Video ekleyebiliyor muyum foruma görsel yükleme kısmından? Ekleyebilirsem çok daha rahat anlaşılır problemim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    24,8 KB · Görüntüleme: 11
Hiç uğraşma arkadaşım. RAM ile alakası yok. Ben kendim bizzat her şeyi denedim, deneyimledim. 2000 serisi kartların biosu ile Nvidia sürücüleri arasında bir sıkıntı var.

Geri
Yukarı