i7-12700KF sistemde mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

Klipston

Kilopat
RAM
Adata XPG Spectrix 2x8 GB CL16
SSD veya HDD modeli
Crucial P5 Plus 1 TB
Ekran kartı
MSI RTX 2080 DUKE
Anakart
MSI Z690 EDGE WiFi-DDR4
İşlemci
İ7-12700KF
Merhaba,

Bilgisayarda masaüstünde gezinirken bir anda mavi ekran aldım. Sistem otomatik olarak yeniden başladıktan sonra olay görüntüleyicisinde kernel power 41 hatasını aldığımı gördüm.

Aşağıda olay görüntüleyicisi hatalarına dair resimleri ve minidump dosyasını bulabilirsiniz.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Düzenleme: Pek fazla minidump dosyaları hakkında bilgim olmamasına rağmen dosyaya göz gezdirdiğimde sorunun CRITICAL_PROCESS_DIED hatası olduğunu fark ettim. Bu hatada genellikle sürücü ve yazılımsal sorunlardan kaynaklanıyormuş. Benim durumda FIFA 23 oynamak için Steam üzerinden EA Play aboneliğim vardı. Oyunu oynamak istemiştim, fakat başıma gelmeyen hata kalmadı. Bu sorunların hepsi EA kaynaklı sorunlardı. Güncelleme ile düzelttiklerini söylemişlerdi. Bende düzelmiş mi diye oyuna girmeye çalıştığımda dedikleri hataları düzelttiklerini fakat oyunun yine de sistemimde açılmadığını gördüm. Daha sonra Steam'den oyunu kapat, Origin'i kapat tekrar aç derken burada mavi ekran yemiştim. Yani galiba sorun yine EA kaynaklı gözüküyor. Lanet gelsin. :) Oynamam oyununu olur biter EA...

Tabii tecrübeli biri dosyayı analiz edip ne olduğu hakkında bilgi verirse sevinirim. Bu arada FIFA 23 oyununa girmek için Origin'e yönetici hakları tanımıştım. Daha sonra tam Origin kapatmaya çalıştığım anda sistem mavi ekran verdi. Origin uygulamasının yönetici haklarını geri aldım. Sorun belki de bundan kaynaklıydı. 🧐 Her halükarda oyunu oynayamıyorum. 😁

Dosya Ekleri

• Olay görüntüleyicisi hatası 2.png
    Olay görüntüleyicisi hatası 2.png
    70,5 KB · Görüntüleme: 30
  • Olay görüntüleyicisi hatası.png
    Olay görüntüleyicisi hatası.png
    27,1 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı