i7 2660 sistem CPU/GPU kullanımları düşük

Pychenlex

Hectopat
Yer
🌌 Paralel Evren 🌌
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, GeForce RTX 4060
Meslek
Öğrenci
Merhabalar öncelikle başlıktan görmüş olduğunuz gibi gerçekten bir oyunda işlemcim ya da ekran kartımın kullanımı %0 ve %20 arasında kalıyor fakat birisi sürekli tavan yapıyor sürekli %80 %90 civarında geziyor dengelemek için yardım etmenizi istiyorum sistemim;

-NVIDIA GT540M (2 GB) ekran kartı driverları tamamen güncel. Programlar kapalıyken tamamen %0 kullanım uygulama açıkken pek fazla olmuyor 60 ve 70 derece arası geziniyor. Neden olduğunu çözemedim fakat son ekran görüntüsünde ekran kartımı Intel Graphics 3000 gösteriyor anlamadım.

-Intel Core i7 2660 @2.30GHz (termal macunlu) 8 çekirdekli ve hepsinin değeri stabil değer 1796 sıcaklıkları 60-70 derece arası.

-8 GB RAM. Sürekli 5 ve 7GB arası kullanımda Minecraft'ta düşüyor genellikle 4'e sonra tekrar 5GB oluyor.

-Markası bilinmeyen anakart.

Düşük performans aldığım oyunlar.

CS:GO halen oynuyorum ve düşük FPS alıyorum.

League of Legends(LoL) bırakalı 1 ay oldu onda da düşük performans alıyordum çok fazla drop yiyordum.

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege sabit 30FPS de oynuyorken birden 15 FPS vermeye başladı. (sildim 2 gün önce)

Fall Guys halen oynuyorum ve maç içerisinde 13 FPS alıyorum.

Minecraft tek yüksek performans aldığım oyun sürekli 70 90 arası bazen 140 falan fırlıyor.
Yardım etmenizi istiyorum.
MTA (multi theft Auto GTA San Andreas multiplayer) 1366x768 çözünürlükte 60, 70FPS alırken 15 FPS vermeye başladı 1024x768 çözünürlükte 30FPS alıyorum.
-MSI Afterburner kullanıyorum ve değerler bunlar.
Bilerek ekran görüntüsü koyuyorum çünkü hep aynı değerleri alıyorum.

Pil gücü yüksek Performans'ta.
Ekran kartı değeri yüksek performans ayarlı.
Marka: Packard Bell.
Windows 10 64 Bit (X64)

Not: Laptop kullanıyorum ve 2016 yılında aldım garantisi 2018 yılında bitti.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (92).png
    Ekran Görüntüsü (92).png
    1,1 MB · Görüntüleme: 24
  • Ekran Görüntüsü (95).png
    Ekran Görüntüsü (95).png
    524,9 KB · Görüntüleme: 19
  • Ekran Görüntüsü (96).png
    Ekran Görüntüsü (96).png
    510,8 KB · Görüntüleme: 21
  • Ekran Görüntüsü (97).png
    Ekran Görüntüsü (97).png
    207,4 KB · Görüntüleme: 22
  • Ekran Görüntüsü (98).png
    Ekran Görüntüsü (98).png
    204,1 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Pil moduna denetim masasında ulaşabilirsin. Dengeli veya yüksek güç moduna aldığın zaman performansı göreceksin.

Hocam CPU sıcaklığınız yüksek. Ve menüde olmanıza rağmen GPU sıcaklığınız da yüksek. En son ne zaman bakımlarını yaptınız?

Pil moduna denetim masasında ulaşabilirsin. Dengeli veya yüksek güç moduna aldığın zaman performansı göreceksin.

Ekran kartı ve pil gücü ayarlarım yüksek Performans'ta.
Hocam CPU sıcaklığınız yüksek. Ve menüde olmanıza rağmen GPU sıcaklığınız da yüksek. En son ne zaman bakımlarını yaptınız?

2 ay önce termal macun sürdürdüm ve optimizasyonlara baktırıp temizlettirdim.

Merhabalar öncelikle başlıktan görmüş olduğunuz gibi gerçekten bir oyunda işlemcim ya da ekran kartımın kullanımı %0 ve %20 arasında kalıyor fakat birisi sürekli tavan yapıyor sürekli %80 %90 civarında geziyor dengelemek için yardım etmenizi istiyorum sistemim;

-NVIDIA GT540M (2 GB) ekran kartı driverları tamamen güncel. Programlar kapalıyken tamamen %0 kullanım uygulama açıkken pek fazla olmuyor 60 ve 70 derece arası geziniyor. Neden olduğunu çözemedim fakat son ekran görüntüsünde ekran kartımı Intel Graphics 3000 gösteriyor anlamadım.

-Intel Core i7 2660 @2.30GHz (termal macunlu) 8 çekirdekli ve hepsinin değeri stabil değer 1796 sıcaklıkları 60-70 derece arası.

-8 GB RAM. Sürekli 5 ve 7GB arası kullanımda Minecraft'ta düşüyor genellikle 4'e sonra tekrar 5GB oluyor.

-Markası bilinmeyen anakart.

Düşük performans aldığım oyunlar.

CS:GO halen oynuyorum ve düşük FPS alıyorum.

League of Legends(LoL) bırakalı 1 ay oldu onda da düşük performans alıyordum çok fazla drop yiyordum.

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege sabit 30FPS de oynuyorken birden 15 FPS vermeye başladı. (sildim 2 gün önce)

Fall Guys halen oynuyorum ve maç içerisinde 13 FPS alıyorum.

Minecraft tek yüksek performans aldığım oyun sürekli 70 90 arası bazen 140 falan fırlıyor.
Yardım etmenizi istiyorum.
MTA (multi theft Auto GTA San Andreas multiplayer) 1366x768 çözünürlükte 60, 70FPS alırken 15 FPS vermeye başladı 1024x768 çözünürlükte 30FPS alıyorum.
-MSI Afterburner kullanıyorum ve değerler bunlar.
Bilerek ekran görüntüsü koyuyorum çünkü hep aynı değerleri alıyorum.

Pil gücü yüksek Performans'ta.
Ekran kartı değeri yüksek performans ayarlı.
Marka: Packard Bell.
Windows 10 64 Bit (X64)

Not: Laptop kullanıyorum ve 2016 yılında aldım garantisi 2018 yılında bitti.

Parçalar ısınıyor ısındığı içinde gücü kısıyor ve oyunlarda düşük FPS alıyor olabilirsiniz.

Geri
Yukarı