i7-2670QM macOS High Sierra kurma

Kainny

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
gabenin öz oğlu
Arkadaşlar merhaba,

RAW dosyasını başarıyla USB belleğe yazdırdım. Ama devamında ne yapacağımı bilmiyorum. MBR bir diske sahibim ve Windows ile Dual boot kullanmak istiyorum.
Öğrendiğim kadarıyla EFİ>CO klasöründe sistemime uygun dosyayı config.plist diye adlandırmam gerekiyor. Ama hangisinin sistemime uygun olduğunu bilmiyorum.
i7 2670QM işlemci
4 GB RAM ve GT 520M ekran kartına sahibim.
Dual boot yapmak için çeşitli programlar ile disk bölümlendirmem falan gerekiyormuş. Onları nasıl yapacağım? Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar hiç mi bilen yok? Sıkıştım kaldım burada ne disk oluşturabildim ne de uygun config dosyasını bulabildim.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba,

RAW dosyasını başarıyla USB belleğe yazdırdım. Ama devamında ne yapacağımı bilmiyorum. MBR bir diske sahibim ve Windows ile Dual boot kullanmak istiyorum.
Öğrendiğim kadarıyla efi>co klasöründe sistemime uygun dosyayı config.plist diye adlandırmam gerekiyor. Ama hangisinin sistemime uygun olduğunu bilmiyorum.
i7 2670qm işlemci.
4 GB RAM ve GT 520M ekran kartına sahibim.
Dual boot yapmak için çeşitli programlar ile disk bölümlendirmem falan gerekiyormuş. Onları nasıl yapacağım? Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar hiç mi bilen yok? Sıkıştım kaldım burada ne disk oluşturabildim ne de uygun Config dosyasını bulabildim.

İndirdiğiniz. RAW dosyası nerenin?
Intel Ark sayfasından işlemcinizin kod adını öğrenebilirsiniz. Config'lere işlemcinin kodu adını yazıyoruz çünkü.
Sizin kod adınız dizüstü Sandybridge.plist
Disk yönetiminden diski ikiye bölüp, paragon uygulaması ile Apple HFS+ biçimine dönüştürebilirsiniz bölümünüzü.
Tüm BIOS ekranlarının resmini atar mısınız? GT520M'nin çalışma ihtimali var optimus yok ise.

İndirdiğiniz. RAW dosyası nerenin?
Intel Ark sayfasından işlemcinizin kod adını öğrenebilirsiniz. Config'lere işlemcinin kodu adını yazıyoruz çünkü.
Sizin kod adınız dizüstü Sandybridge.plist
Disk yönetiminden diski ikiye bölüp, paragon uygulaması ile Apple HFS+ biçimine dönüştürebilirsiniz bölümünüzü.
Tüm BIOS ekranlarının resmini atar mısınız? GT520M'nin çalışma ihtimali var optimus yok ise.
Laptop sandy bridge dosyası yok maalesef. RAW dosyasını OpenCore: macOS High Sierra 10.13.6 Intel & AMD kurulum imajı
buradan indirdim.
BIOS'u birazdan atacağım.

BIOS ekranlarim bu sekilde.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    167,9 KB · Görüntüleme: 37
  • image.jpg
    image.jpg
    171 KB · Görüntüleme: 29
  • image.jpg
    image.jpg
    121,7 KB · Görüntüleme: 31
  • image.jpg
    image.jpg
    181,3 KB · Görüntüleme: 34
Şu an yapmam gereken tek şey config dosyasını değiştirmek değil mi hocam?

Config'ler klasöründen /EFI/OC dizinine atmak ve .plist'in adını Config.plist yapmak.
Anladım. Teşekkürler.

Hocam RAW dosyasını hem balenaEtcher hem de Win32 Disk Imager ile yazdım ama yazdıktan sonra nedense USB belleği görmüyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı