i7 2670QM sistem League of Legends düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

Wakari - Maru

Hectopat
Merhabalar, sistemim yetmesine rağmen çoğu oyunda düşük FPS alıyorum. Sebebini bilmiyorum sistemim şudur:
Intel Core i7-2670qm CPU @ 2.20 GHz işlemci.
GT 555m 2 GB ekran kartı.
4 GB 1333 MHz DDR3 RAM.
Ve 500 MB-550 MB Acer SSD.

Sistemim notebook olduğu için mi bilemiyorum. League of Legends oyununun sistem gereksinimleri çok az olmasına rağmen performans ayarları yaptığım halde en düşük ayarlarda ara sıra 30'a kadar düşüyor (normalde 70-50 arası ki bu sistemde bence normal değil). YouTube'da ekran kartının 1 GB'lı versiyonları bile daha yüksek FPS veriyor. Lütfen yardım edin!

Notebook: ASUS N55sf.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem o kadar eski olduguna gore termal macun diyecegim hocam. Ancak ezbere konusmayalim yine de, sicaklik degerleriniz nasil? Muhtemelen isi kaynakli throttling oluyor.
CPU : Oyun içerisinde 95 derece
GPU : Oyun içerisinde 97 derece

Termal macun geçen sene bilgisayarcı tarafından yenilendi. Bilgisayarda ufak bir ekranda gidip gelme sorunu vardı ekran kartının monitöre bağlantı kablosu erimiş temassızlık yapıyormuş. Bir şekilde halledildi ve artık harici monitördeyim bir sıkıntı yok. Ama o temassızlıktan sonra eski performansı asla vermiyor. Ne kadar eski olsa da yüksek ayarlarda 90 FPS civarı alıyordum.

Muhtemelen ısı kaynaklı bir sorun. Kablonun erimesinin sebebi de ısı idi hocam. Sizce nasıl çözeriz bu sorunu performans modunda kullanıyorum her şeyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı