i7-3770 için anakart önerisi

Bütçe
Max max 1000 Tl oda çok zorlayacak :)

bLackerror005

Hectopat
RAM
8 GB DDR3-1333
İşlemci
i7-3770
Selam, sistemim şu şekilde:

İşlemci: i7-3770
Ekran kartı: MSI GTX 1050 Ti.
RAM: 8 GB 1333 MHz.

Anakart pinlerini yamulttum yanlışlıkla. Tamir edildi, sorun yok şu an ama kafama takıldıgı için anakartı değiştirmek istiyorum. Max 1.000 TL bütçem var. Burada işlemciye uygun anakart önerilerine baktım ama hepsi geçmiş tarihlerde oldugu için işime yaramadı gibi.
İnternette:

Asboard H61 Intel 1600MHz DDR3 1155PIN mATX anakart.
Turbox H61C DDR3 6 USB 2.0 1 VGA 1 HDMI 1155 pin anakart.

Bu iki anakartı buldum, nasıldır sizce? Sarı sitede baktım. 2.el ama nasıl güveneceğiz bilmiyorum. Çok fazla bilgim olmadığı için bilgi sahibi arkadaşlardan bilgi almak istiyorum. Çok ucuz da değil, çok pahalıda değil, 2. el sağlam bir malzeme işimi görecektir zaten.

Anakart pinlerini yamulttum yanlışlıkla. Tamir edildi, sorun yok şu an ama kafama takıldıgı için anakartı değiştirmek istiyorum. Max 1.000 TL bütçem var. Burada işlemciye uygun anakart önerilerine baktım ama hepsi geçmiş tarihlerde oldugu için işime yaramadı gibi.
İnternette:

Bu iki anakartı buldum, nasıldır sizce? Sarı sitede baktım. 2.el ama nasıl güveneceğiz bilmiyorum. Çok fazla bilgim olmadığı için bilgi sahibi arkadaşlardan bilgi almak istiyorum. Çok ucuz da değil, çok pahalıda değil, 2. el sağlam bir malzeme işimi görecektir zaten.
Eğer anakartınız tamir edildi ise bozuluncaya dek kullanmaya devam edebilirsiniz.Attığınız modeller pek güven vermiyor.

Eğer anakartınız tamir edildi ise bozuluncaya dek kullanmaya devam edebilirsiniz.Attığınız modeller pek güven vermiyor.
Tamir edildi sorun yok şu an kartta ama işlemci fanı sabit döndüğü için kafamı karıştırıyor daha önce işlemci yük altındayken fan hızlanıyor muydu onu da bilmiyorum ama sırf bu yüzden değiştirmek istiyorum yok zamanda :) o anakartlar isimden dolayı bana da güven vermedi o yüzden bilindik bir marka almak istiyorum o yüzden önerilere ihtiyacım VR

Eski sistem. Bu seviyedeki bir sistemin anakartını değişmek riskli olur. Sıfır ve sorunsuz parça bulmak zor. Tamir olduysa sizi götürdüğü yere kadar idare etmenizi tavsiye ederim.

Tamir edildi sorun yok şu an kartta ama işlemci fanı sabit döndüğü için kafamı karıştırıyor daha önce işlemci yük altındayken fan hızlanıyor muydu onu da bilmiyorum ama sırf bu yüzden değiştirmek istiyorum yok zamanda :) o anakartlar isimden dolayı bana da güven vermedi o yüzden bilindik bir marka almak istiyorum o yüzden önerilere ihtiyacım var.

Sıcaklığı konusunda sorun yaşamıyorsan uğraşmaya değmez hocam.

İnternette:

İkinci el olarak H77 veya B75 chipset anakartlar işinizi görecektir Z77' lere bakmayın gereksiz pahalılar ayrıyeten işlemciniz K ibareli değil.

SATA3 - USB 3.0 destekli bir B75 veya H77 işinizi görecektir

Geri
Yukarı