i7 3770 işlemci yükte 94 derece

623415

Picopat
Anakart
Intel H61
Kış aylarında yükte bile Max 68 dereceyi falan görürken yazın 92-94 dereceyi görüyor. Bu dereceler oyundan oyuna göre değişiyor.
Örneğin, yazın boşta 55 derece iken kışın 37-43 derece arası geziyor. Bu yüzden güç seçeneklerinden işlemci performansını kısmak zorunda kalıyorum. %80'e kadar çekiyorum bu sayede sıcaklık yazın Max 65 derece oluyor ama CS:GO oynarken 160FPS almam gerekirken Max 90 görebiliyorum. Bilgisayar hazır sistem. Aldım alalı 2-3 sene oldu. En son geçen sene içini temizledim, stok bir hava soğutma kullanmıyorum. İyi sayılabilecek bir hava soğutma kullanıyorum.

Sıcaklık sorununu başka nasıl çözerim?

Hocam kaç yıldır değiştirmeyip idare edenleri gördüm bir şey olmuyor dediler 2 sene için bir şey olmaz diye düşündüm.
Yok hocam değiştirin kesinlikle sıcaklıklar düşer onlara bakmayın düzenli olarak değiştirilmeli fan boşuna döner macun şart.

10gr macun canın sıkılınca sür. MX4'e fark atan bir macun. Isınma nedeni şahsen termal macun 2 sene değiştirmezsen benim bilgisayarımda ısınır tabii :D ben 2-3 ayda bir değiştiriyorum maxtor macun ile. Isınmasa bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı