i7 3770 R7 250 Sistem yük altına girince kendini resetliyor

RSTUDIOS

Kilopat
Daha fazla  
Sistem.
12 GB RAM.
i7 3770.
R7 250.
Güç kaynağı Casper 250W.

Normal olarak hiçbir sorun yoktu ekran kartı fazla ısınıyordu sadece 90 ile 100 derece arası oluyordu. Her neyse hiçbir sorun yoktu tek tük birkaç gün boyunca oyunlarda olsun veya Adobe Premiere kullanırken olsun resetlemeye başladı düşündüm, arastırdım neden kaynaklı olduğunu öğrenmek için. Dün FurMark testi yaptım kapanmadı ekran kartı 100 dereceyi gördü, hiçbir şekilde ama bugün yapınca kapandı ama dün bir de OCCT6 ile yaptığım zaman sistem kapanmıştı bügün FurMark yaparken de kapandı fazla ısınmadan dolayımı oluyor bu yoksa güç kaynağı yetersizliği midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem.
12 GB RAM.
i7 3770.
R7 250.
Güç kaynağı Casper 250W.

Normal olarak hiçbir sorun yoktu ekran kartı fazla ısınıyordu sadece 90 ile 100 derece arası oluyordu. Her neyse hiçbir sorun yoktu tek tük birkaç gün boyunca oyunlarda olsun veya Adobe Premiere kullanırken olsun resetlemeye başladı düşündüm, arastırdım neden kaynaklı olduğunu öğrenmek için. Dün FurMark testi yaptım kapanmadı ekran kartı 100 dereceyi gördü, hiçbir şekilde ama bugün yapınca kapandı ama dün bir de OCCT6 ile yaptığım zaman sistem kapanmıştı bügün FurMark yaparken de kapandı fazla ısınmadan dolayımı oluyor bu yoksa güç kaynağı yetersizliği midir?
PSU yeterli, yanlışım varsa düzeltin. Muhtemelen aşırı ısınma yüzünden resetliyor. Ekran kartına termal macun sürebilirsiniz. Kasa temizliği çok önemli kesinlike yapın.

PSU yetersiz gibi duruyor. PSU kaç senelik?

Sistemi bir arkadaştan aldım yani 5 senesi var galiba ama emin değilim
PSU yeterli, yanlışım varsa düzeltin. Muhtemelen aşırı ısınma yüzünden resetliyor. Ekran kartına termal macun sürebilirsiniz. Kasa temizliği çok önemli kesinlike yapın.

Macun sipariş ettim onu bekliyorum işlemci ile ekran kartının temizliğini gelince yapacağım.

Macun sipariş ettim onu bekliyorum işlemci ile ekran kartının temizliğini gelince yapacağım.
Eğer bu durum düzeltmezse PSU arızalı gibi olabilir. Değiştirin, degiştirmezseniz. İlerde o bilgisayarın bütün veya bazı bileşenleri bozulabilir.

Arkadaşın PSU yeterli ama PSU 5 senelik zamanla eskimiş ve verebileceği sabit gücü azalmış olabilir.

PSU'nun yetersiz geldiğini düşünüyorum. En az 350W kaliteli bir PSU tercih edin. Aynı şekilde sıcaklık değerlerini de kontrol edin. Ekran kartının termal macununu yenileyin ve hava akışını iyi sağlayın. Ayrıca PSU'nuzun 12V çıkışından kaç Watt verdiğini söyleyebilir misiniz?

Sistem.
12 GB RAM.
i7 3770.
R7 250.
Güç kaynağı Casper 250W.

O PSU ile çalışabilmesi ilginç. Zira sistemin zarar görmemesi büyük şans.

Yeni konular

Geri
Yukarı