i7 3770 RX 580 FH4 Steam donuyor ve oyun kapanıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Cherax

Hectopat
Oyunda sonbahar bölümünü tam bitireceğim drop giriyor. Sonrasında donup kalıyor ve atıyor. Grafikleri düşürmeden ve görev yöneticisinden gerçek zamanlı gruba ayarlamadan önce ise düşük bant genişliği gibi bir hata verip tekrar atıyordu fakat bu sorun düzeldi. Oyunu yeni aldım Steam'den, iade etmek istemiyorum.
Ne yapmalıyım?

Sistem:
- RX 580 8 GB, oyun içi kullanım %70'lerde.
- i7-3770, oyun içi kullanım %100 (biliyorum bu işlemci kötü)
-RAM 16 GB, oyun içi kullanım 6 GB.
-HDD Seagate 1TB.

Windows ve ekran kartım güncel.
Consola kod yazdıran bir arkadaş vardı o da işe yaramadı. Ve hala düşük bant genişliği sorunu devam ediyor.

Son düzenleme:
Allah Allah, bende öyle bir sıkıntı yoktu fakat arada sürerken oyun yavaşlayıp devam ediyor. Eğer iade edecekseniz 14 gün geçmediyse, 2 saat üzerindeyse %75 iade edilir, oyunun donduğu gibi şeyler belirtirseniz ikna olacaklardır.

Çok saçma değil mi? Tam burada drop girip donuyor ve atıyor.

resim_2021-04-11_113826.png

Daha dün aldım ve iade etmeyi düşünmüyorum.
Bu sorunu çözen var mı?

Çok saçma değil mi? Tam burada drop girip donuyor ve atıyor.

Eki Görüntüle 968688
Daha dün aldım ve iade etmeyi düşünmüyorum.

Bir sıkıntı olmalı, ben yanlış hatırlamıyorsam sonbaharı bitirmiştim, ev falan vardı. Çoğu kişide oluyorsa sanırsam yeni güncelleme gelmeli. Veya yeni Windows kullanıcısı açıp oyuna girip öyle deneyin, denemekte fayda var.

İşlemci kullanımı %80'in altına inmedi genellikle %94 civarı takıldı ondan dolayı mı?

Yani bu civarda kullanımlar drop yaptırabilir fakat oyundan attırmaz diye düşünüyorum. Oyundan atma konusunda arka planda herhangi bir uygulama çalıştırmayın oluyor diye bir şey okumuştum. Arkada Spotify, Google vs. açık uygulamalar varsa kapatıp öyle oynamayı deneyebilirsin.

Bir sıkıntı olmalı, ben yanlış hatırlamıyorsam sonbaharı bitirmiştim, ev falan vardı. Çoğu kişide oluyorsa sanırsam yeni güncelleme gelmeli. Veya yeni Windows kullanıcısı açıp oyuna girip öyle deneyin, denemekte fayda var.

Hemen deniyorum.

Yani bu civarda kullanımlar drop yaptırabilir fakat oyundan attırmaz diye düşünüyorum. Oyundan atma konusunda arka planda herhangi bir uygulama çalıştırmayın oluyor diye bir şey okumuştum. Arkada Spotify, Google vs. açık uygulamalar varsa kapatıp öyle oynamayı deneyebilirsin.

Hocam denedim fakat olmuyor gamepadimi kullanmak için X360ce programı açık sadece.
Ultra'da oynadığım halde eskisinden daha optimize oynadım fakat yine aynı yerde oyundan attı.
Bilgisayarda yeni kullanıcı açıp denediğimde yani.
Yardım eder misiniz?
@Caranthir Ar Feiniel @Aorus hocam bakar mısınız çözülmedi sorun.
@Caranthir Ar Feiniel @Aorus hocam başka bir konuda görmüştüm DDU ile ekran kartı sürücümü kaldırıp tekrar kurudm fakat işe yaramadı başka bir tavsiyeniz var mı?
Sorunu yaşayanlar şu konuya göz atsın:

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı