i7 3770 sistemde RX 580 düşük FPS veriyor

sametdms18

Femtopat
Merhaba dostlar dun RX 580 aldim 4 GB, sistemime taktim cok bir şey fark etmedi. Aldigim arkadasin sistemi Ryzen 5 3600, 16 GB DDR4 3200 MHz RAM var, LoL'de 400 FPS aliyor. Bende i7 3770, 16 GB DDR 3 RAM var 160 FPS aliyor. Sistem bu kadar etkiler mi? Ne yapmaliyim? Eger cozum buysa islemci ve anakart degisikligi yapmak istiyorum. Yardimci olursaniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba dostlar dun RX 580 aldim 4 GB, sistemime taktim cok bir şey fark etmedi. Aldigim arkadasin sistemi Ryzen 5 3600, 16 GB DDR4 3200 MHz RAM var, LoL'de 400 FPS aliyor. Bende i7 3770, 16 GB DDR 3 RAM var 160 FPS aliyor. Sistem bu kadar etkiler mi? Ne yapmaliyim? Eger cozum buysa islemci ve anakart degisikligi yapmak istiyorum. Yardimci olursaniz sevinirim.
Hocam işlemci farkı büyük, muhtemelen ondan.

LOL , CS GO gibi oyunlar yüklerini GPU'dan ziyade CPU'ya verirler, yani bu gibi oyunlarda CPU'nun önemi CPU'dan fazladır. Diğer oyunlarda GPU yükseltmenizden kaynaklı alacağınız verim çok daha fazla olacaktır. Ancak LOL'de asıl farkı yaratacak olan CPU'dur, yani işlemci ve anakart değişikliği yapman istediğin farkı sana yaratacaktır.
Ancak yine şunu da belirtmek isterim ki eğer 240hz bi monitörünüz yoksa 160 fps ile 400fps arasında sizin için farkedecek bir durum yok, yani başka bir sebebi yoksa görsel olarak verim alamayacağınız için bence gereksiz bi yükseltme olur. Tabii ki şuan işlemciye yapacağınız bir yükseltme sisteminizi güncel tutacağı için her türlü faydalıdır ancak tek konu bu ise acele etmeyip yükseltme için Ryzen 4.nesil beklenebilir bence

LoL, CS:GO gibi oyunlar yüklerini GPU'dan ziyade CPU'ya verirler, yani bu gibi oyunlarda CPU'nun önemi CPU'dan fazladır. Diğer oyunlarda GPU yükseltmenizden kaynaklı alacağınız verim çok daha fazla olacaktır. Ancak LoL'de asıl farkı yaratacak olan CPU'dur, yani işlemci ve anakart değişikliği yapman istediğin farkı sana yaratacaktır.
Ancak yine şunu da belirtmek isterim ki eğer 240Hz bir monitörünüz yoksa 160 FPS ile 400FPS arasında sizin için farkedecek bir durum yok, yani başka bir sebebi yoksa görsel olarak verim alamayacağınız için bence gereksiz bir yükseltme olur. Tabii ki şu an işlemciye yapacağınız bir yükseltme sisteminizi güncel tutacağı için her türlü faydalıdır ancak tek konu bu ise acele etmeyip yükseltme için Ryzen 4.nesil beklenebilir bence.

Cok sağ olun hocam ilgilendiginiz icin PUBG Mobile oynuyorum ben en ccok onda da hiçbir etki etmedi İnternet'ten bakiyorum yeni DDR4 sistemler daha stabil oynayabiliyor ona da etki eder mi acaba Ryzen'e gecmem.

Yeni konular

Geri
Yukarı