i7 3770 ve GTX 1050 Ti sistem oyun kapanma sorunu

Daha fazla  
Adsız.jpg
Rahat 1 senedir kötü bir problemle karşı karşıyayım ve tek çaremin bu forumdaki bilgi sahibi insanlar olduğunu düşünüyorum.

Klasik oyunlarda LoL olsun, Paladins olsun, bir süre oynadıktan sonra oyun kendi kendine kapatıp hata veriyor (LoL'de bug splat gibi). Her şeyi denedim fakat bir çare bir çözüm bulamadım. Sorunu önce HDD'de sandım, 2 tane temiz HDD'ye kurulum yaptım ve bir sonuca varamadım. Araştırmalarım sonucunda RAM'den olabileceği kanısına vardım fakat Windows RAM testiyle denedim, bir sorun olmadığını gördüm. 1 senedir her boş vaktimde araştırma yaptım fakat bir şey bulamadım.

Sistem ;
  • Intel Core i7 3770 3.40 GHz
  • 8 GB 1600 MHz Soğutmalı tek modül RAM
  • Asus P8H77M-LE Lga 1155 Anakart
  • MSI GTX 1050 Ti Armor 4 GB 256 Bit ekran kartı
  • SAMSUNG HN-M500MBB ATA Device HDD
  • WD ST1000DM003-1CH162 ATA Device 1 TB HDD

Sıcaklık değerlerini de oyundayken kontrol ettim, işlemci ve ekran kartı minimum değerleri bile zorla geçiyor. Çözünürlük HD bile değil 1360x768 kullanıyorum.

Umarım yardımcı olabilirsiniz , iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim kasayı bilgisayarcıya götür yada kendin yapabiliyorsan bir güzel temizle çünkü sorun (bence) ısıdan kaynaklı.Bir başka şey ise; Termal macun işlemci ve ekran kartı ile bunların soğutucuları arasındaki ısı alışverişini kolaylaştırır bundan dolayı termal macun sür.

Kardeşim kasayı bilgisayarcıya götür yada kendin yapabiliyorsan bir güzel temizle çünkü sorun (bence) ısıdan kaynaklı.Bir başka şey ise; Termal macun işlemci ve ekran kartı ile bunların soğutucuları arasındaki ısı alışverişini kolaylaştırır bundan dolayı termal macun sür.

Kasanın içi tertemiz , sürekli olarak kendim temizliyorum , ekran kartı fanı , psu fanı ve işlemci fanında en ufak bişey yok. Sıcaklık degerlerı bile standartın altına.

460W Cm Elite psu kullanıyorum.

Tam olarak ( herhangi bir oyunda ) hatayı yazabilir misin?
Örneğin lolde oynarken , bir anda oyun kapanıyor ve bu hatayı alıyorum , Paladinsde de böyle. Aynı hata olmasa da AutoRep sistemi geliyor.
Paladinsde aldığım hatayı da buraya ekliyorum. Ayrıca bu tarz hatanın aynısını , PUBGde de karşıma çıkıyor. Warframede oynuyorum onda da böyle hata veriyor. Yani çoğu oyunda var. Ara sıra da mavi ekran alıyorum.

Dosya Ekleri

• hqdefault.jpg
    hqdefault.jpg
    31,4 KB · Görüntüleme: 34
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    109,5 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
RAM 798 MHz'de çalışıyor. BIOS ekranından bakar mısın "Current RAM Frequency" yanında kaç yazıyor?

Özellikle onu düzeltmek için biosta çok uğraştım 1.5V verdim ve 1600 mhz e getirdim. Biosta o şekilde gözüküyor ama pc de farklımı çalışıyor bilmiyorum.
9d2e2bc7-7c5e-48bd-982c-2a41618bfddd.jpg
11de6c45-179b-4338-a7b6-395ea6f6a8ca.jpg

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı