i7 3770 ve GTX 1060'li sistemde Valorant'ta FPS düşüyor

erenddcn21

Decapat
Daha fazla  
  • i7 3770
  • GTX 1060 6 GB
  • 8 GB RAM
  • 512 GB SSD

Bu sistemde oyunda ateş ettiğim esnada FPS 100'lere hatta kaos sırasında 70 80'lere kadar düşüyor. Oyunu en düşük ayarda oynuyorum sadece bloom açık. 165Hz monitör kullandığım için G-SYNC açık olsa dahi FPS 80 90'lara hatta 100e düşünce bile aşırı rahatsız ediyor. Hatta oyunda 4-5 maç attıktan sonra bu sefer 5-6 saniyede bir FPS droplanıyor. Sorunumu ne yaparsam yapayım çözemedim yardımlarınızı bekliyorum. Saygılar.

• i7 3770
  • GTX 1060 6 GB
  • 8 GB RAM
  • 512 GB SSD

Bu sistemde oyunda ateş ettiğim esnada FPS 100'lere hatta kaos sırasında 70 80'lere kadar düşüyor. Oyunu en düşük ayarda oynuyorum sadece bloom açık. 165Hz monitör kullandığım için G-SYNC açık olsa dahi FPS 80 90'lara hatta 100e düşünce bile aşırı rahatsız ediyor. Hatta oyunda 4-5 maç attıktan sonra bu sefer 5-6 saniyede bir FPS droplanıyor. Sorunumu ne yaparsam yapayım çözemedim yardımlarınızı bekliyorum. Saygılar.

SSD marka model nedir? Ekran kartınızın driverını DDU ile silip yeniden yükleyin.

Sorun SSD de. Dandik bir SSD sıkıntılı problemli. Böyle markaları tercih etmeyin.
Elimde şöyle bir ssd var
Sistem izolyde olsa oyunu bu (apacer) ssdye kursam sorun çözülür mü dersiniz

Adsız.jpg

Çözülmez. Sistemdeki SSD yi değiştirmeniz lazım.
İzoly adlı ssdyi 2 hafta önce almıştım biraz zor apacer markası iyi mi onda kullansam sistemi düzelir mi

Geri
Yukarı