I7 3970X ve GTX 690 sistem hakkında yorum

Ardaa

Hectopat
Arkadaşlar diğer konumda bir arkadaşımız işlemcileri yazarsan yardımcı olabiliriz dedi. Hemen yazıyorum.

NOT: Casper marka laptop almıştım 3 yıl önce A15 ver. Neyse Casper yüzünden laptoplardan soğudum diyebilirim. :S Şu an masaüstü toplama yapmayı düşünüyorum ve yaptığım sistemin ilerki zamanlarda çıkan oyunları da çalıştırabilmesini istiyorum. Her ne kadar her yıl teknoloji gelişse de bayağı götürecek bir şey istiyorum.

Ekran kartı: ASUS GTX690 ya da HD7970 DirectCU II TOP
İşlemci: INTEL CORE I7 3970X SOKET 2011 (Aslında herkes AMD'yi tercih ediyor ama çok fazla kategorisi var kafamı karıştırdı :) )
RAM: GSKILL 8GB (2X4GB) RIPJAWSX DDR3 2133MHZ CL9 (Neden Gskill: Kendi RAM'lerini performans testine tutuor ve +mı aldı.)
Anakart: MSI X79A-GD65 (8D) INTEL X79 SOKET 2011 DDR3 2400MHZ(O.C.) (Bu yerde Asus da düşünüyorum hatta Asus daha iyi diyorlar yakın çevrem.)
SSD: SANDISK 480GB EXTREME ( HDD Sevmiyorum)
Kasa: Akasa Venom Toxic USB 3.0 ve E-Sata Portlu Big Tower (İyi bir havalandırma olacağını düşünüyorum)

Önemli donanım ve bileşenleri yazdım ve üstünde durduğum bileşenler bunlar.

NOT : Böyle bir PC toplamayı düşünüyırum. Yalnız en az 4 yıl veya daha fazla kullanmayı umut ediyorum. Bakımı, formatı, driver güncellemesi vs. her yıl yapacağım.
Eğer daha iyi bir önerisi, görüşü, eleştirisi olan varsa lütfen yazsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben senin bu sistemi toplayacak olmana inanmıyorum. Türkiye'de geçtim 3970X i 3960X satılmıyor. Nasıl temin edeceksin? 1000$ lık işlemciyi hayatta geçiremessin gümrükten.

Merak ettiğim bir şey var gümrükte insanın cebini kontrol ediyorlar mı? Biz gümrükten geçince cebimizi kontrol etmiyorlar, işlemciyi cebine koy getir. ;)

Merak ettiğim bir şey var gümrükte insanın cebini kontrol ediyorlar mı? Biz gümrükten geçince cebimizi kontrol etmiyorlar, işlemciyi cebine koy getir. ;)

Hiç belli olmaz. Piyango gibi. Bazen seni tutup "şöyle bi gel kardeş" yapabiliyorlar ki arkadaşımın başına geldi. İki XBOX birden almıştı ama dergide editör olduğu için yırttı :)

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı