i7-4510U için Windows 7 sürüm tavsiyesi

Merhaba, o diskin üzerine tıklayıp "Biçimlendirme" işlemi yapınız. Bu sırada 100-150 GB gibi bir alan ayırınız. Kalan kısmı da 2. disk olarak belirleyiniz. 450 GB a yapılabilse bile direkt hepsini C yapıp her şeyi ona atmak bana çok doğru gelmedi.

Bu dediğimi yaptıktan sonra yeniden ilk ayrılan bölüme tıklayıp kurulumu da onun üzerine deneyiniz. Yine hata verecek mi bakalım.

Merhaba, o diskin üzerine tıklayıp "Biçimlendirme" işlemi yapınız. Bu sırada 100-150 GB gibi bir alan ayırınız. Kalan kısmı da 2. disk olarak belirleyiniz. 450 GB a yapılabilse bile direkt hepsini C yapıp her şeyi ona atmak bana çok doğru gelmedi.

Bu dediğimi yaptıktan sonra yeniden ilk ayrılan bölüme tıklayıp kurulumu da onun üzerine deneyiniz. Yine hata verecek mi bakalım.
Biçimlendirmeye izin vermiyor çünkü disk zaten boş, ayrıca yeni bölümde oluşturamıyorum. Bilgisayar kaldı öyle ve bilgisayarcıya verecek paramda yok.

"Yeni" butonuna basıp yeni bölüm açmaya çalışırken "Boyut" belirleyip o kısma atıyorum 150000 ya da 200000 yazıp ardından hemen yanındaki "Uygula" butonuna bastınız mı ?

BIOS üzerinde yapılabilecek şeyler var ama onları denemeniz yerine elinde usb olarak işletim sistemi olan birine ulaşmak daha mantıklı geliyor. Yine de en azından illa bir şeyler deneyeceğim diyorsanız da BIOS üzerinde "IDE" seçilerek başlanabilir.

BIOS üzerinde yapılabilecek şeyler var ama onları denemeniz yerine elinde usb olarak işletim sistemi olan birine ulaşmak daha mantıklı geliyor. Yine de en azından illa bir şeyler deneyeceğim diyorsanız da BIOS üzerinde "IDE" seçilerek başlanabilir.
Zaten bende Win10 usbsi var ama hata veriyor yüklerken. Tamamdır deneyeceğim çok teşekkürler ilgilendiğiniz için.

Rica ederim pek yardımcı olamadım ama BIOS üzerinde de fazla oynama yapmanızı istemiyorum. Eğer IDE yapmanız da sorunu çözmez ve yükleme esnasında yine bu hatayı alırsanız 2. olarak da yine BIOS üzerinde "Restore Defaults" ile BIOS u varsayılan ayarlara çevirebilirsiniz ama ardından ilk denemeyi 10 yıllık CD ile değil de usb ile kurulum olarak denemenizi tavsiye ederim. (BIOS varsayılan ayarlara çekilirse CD ile kurulum denemesi 2. tercih olsun)

Selamlar

IDE'yi nereden seçeceğim acaba Boot menüde göremedim Legacy Support UEFI first olarak başlıyor ve CD'yi en tepeye çıkardım yine sonuç aynı.
Rica ederim pek yardımcı olamadım ama BIOS üzerinde de fazla oynama yapmanızı istemiyorum. Eğer IDE yapmanız da sorunu çözmez ve yükleme esnasında yine bu hatayı alırsanız 2. olarak da yine BIOS üzerinde "Restore Defaults" ile BIOS u varsayılan ayarlara çevirebilirsiniz ama ardından ilk denemeyi 10 yıllık CD ile değil de usb ile kurulum olarak denemenizi tavsiye ederim. (BIOS varsayılan ayarlara çekilirse CD ile kurulum denemesi 2. tercih olsun)

Selamlar
Öyle de denedim olmadı maalesef. Sanırım artık tek çözüm bilgisayarcı. (Tabii onlar bile çözebilir mi bilmiyorum.)

Dosya Ekleri

• IMG_20210613_181644.jpg
    IMG_20210613_181644.jpg
    215,4 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG_20210613_181640.jpg
    IMG_20210613_181640.jpg
    153 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG_20210613_181635.jpg
    IMG_20210613_181635.jpg
    147,4 KB · Görüntüleme: 16
Öyle de denedim olmadı maalesef. Sanırım artık tek çözüm bilgisayarcı. (Tabii onlar bile çözebilir mi bilmiyorum.)

Boot Menü yalnızca bilgisayarın ne şekilde açılacağını seçebileceğiniz kısımdır.

IDE seçeneği "Storage Configuration" kısmındadır ve oraya yalnızca BOOT menüsünden ulaşamazsınız.

Sizin şu an yapacağınız en sağlıklı şey bence de onlara göstermek ve emin olun hemen çözerler. Sorun belli de buradan imkanlar kısıtlı...

Doğru bir kaç hamleyle kolayca hallolur. UEFI ile kurulum yapıp geçerler.

Yeni konular

Geri
Yukarı