i7-4720HQ + GTX 950M Sistem Performansı

• Konuyu başlatan xbea
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 1B

xbea

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Hocam; aşağıdaki sistem özellikleri ile 3 boyutlu tasarım ve simülasyon programlarında, fotoğraf düzenleme programları olsun; AutoCAD, Blender, Adobe, lumiar 3 olsun, bu programlarda ne kadar nasıl bir performans alabilirim sizce? Eğer performanslı bir şekilde kullanabilirsem ne kadar daha devam edebilirim bu cihazla?

Sistem Özellikleri :

-NVIDIA GTX 950M 4 GB ekran kartı.
-Intel Core i7-4720HQ 2.6 GHz up to 3.6 GHz.
-16 GB RAM DDR3 1600 MHz.

Bence İ7 işlemciye yazık etmiş olursunuz, GTX 1650'leri ve (bütçenizi bilmiyorum) RTX serisinden herhangi bir model seçebilirsiniz, kesinlikle sorun olmaz. Ancak siz 3D tasarım ve simülasyon diyorsunuz, yani asıl önemli olan işlemci değil ekran kartı ve ram'dir.
Bence İ7 işlemciye yazık etmiş olursunuz, GTX 1650'leri ve (bütçenizi bilmiyorum) RTX serisinden herhangi bir model seçebilirsiniz, kesinlikle sorun olmaz. Ancak siz 3D tasarım ve simülasyon diyorsunuz, yani asıl önemli olan işlemci değil ekran kartı ve ram'dir.
Kesinlikle oyun, tasarım ve simülasyon işlerinde ekran kartı çok iyi olmalıdır.

2 GB ekran kartlı ve 6700HQ olanı ile Blender'da pek iyi sonuç vermiyordu. Biraz yetersiz geldi bana performansı.

Hocam yetersiz derken biraz açabilir misiniz? Yeni başlamayı planladığım program hakkında detaylı bilgim yok. Sıfırdan öğrenmeye başlamayı planladığımdan soruyorum. Yani mesela nerelerde yetersiz kalıyor?

Bence i7 işlemciye yazık etmiş olursunuz, GTX 1650'leri ve (bütçenizi bilmiyorum) RTX serisinden herhangi bir model seçebilirsiniz, kesinlikle sorun olmaz. Ancak siz 3D tasarım ve simülasyon diyorsunuz, yani asıl önemli olan işlemci değil ekran kartı ve RAM'dir.

Kesinlikle oyun, tasarım ve simülasyon işlerinde ekran kartı çok iyi olmalıdır.

Hocam sistem dizüstü bu yüzden yeni bir sistem almam dışında maalesef sistem güncelleyemem.

Hocam yetersiz derken biraz açabilir misiniz? Yeni başlamayı planladığım program hakkında detaylı bilgim yok. Sıfırdan öğrenmeye başlamayı planladığımdan soruyorum. Yani mesela nerelerde yetersiz kalıyor?

Hocam sistem dizüstü bu yüzden yeni bir sistem almam dışında maalesef sistem güncelleyemem.
Render alırken çok yavaş kalıyor. Küçük modellerle bile çalışırken zaman kaybettiriyor.

Geri
Yukarı