i7 4770, GTX 770 Sistemi Yeni Hale Getirmek

fiyu

Hectopat
Makaleler
2
Yer
New York-Ankara
Daha fazla  
Meslek
Sosyolog ve Kısa Film Yapımcısı - Senaryo Yazarı
Elimde mevcut olan sistemi bir kenara bırakıp yenilemeye gidiyorum. Şuan kullandığım sistem şu şekilden şu hale gelecek. Detaylara girersek;

İntel İ7 4770
Asus Z87-A
ASUS GeForce GTX 770 DirectCU II O.C
Gskill RipjawsX F3-1600C9D 16GB(8X2)
Cooler Master Haf 912 ( pencereli yanında, 750w psu )
Thermaltake Contac 30 İşlemci Soğutucu
Western Digital Caviar Black 1 TB iki tane

Şeklinden alıp;

İntel İ7 4790K
Asus Z97-PRO(Wi-Fi, Ac)
ASUS GeForce GTX 780 Tİ
Corsair 750D + Corsair Ax 760i psu
Corsair Hydro H100i sıvı soğutma sistemi

Bu hale gelecek, eski sistemde bulunan depolama ve bellekleri yeni sistemde kullanmaya devam edip gideceğim. Ortalama maliyeti 5.000 TL olarak çıkmakta. Kullanım alanını söylemek gerekirse video işleme ve oyundur. Ev ortamında iş ve eğlence odaklıdır. Fikirleri alalım üstat isimlerden. Gayri ciddi bir muhabbet oluşmasın lütfen iyi forumlar...

Sistemi gelecek hafta ancak alabiliyorum. Çünkü şehir dışındayım. Sistemi aldığımda fotoğraflı olarak bu başlık altında paylaşacağım.

Son düzenleme:
Tabi ki iki tarafında gücü ile almaktayım. İş yükü ve gerekli olan kapasite büyük. Video paylaşım gibi işlemler yapılmıyor. Uluslararası kısa film festivallerine giden kısa filmlerim işleniyor. Home ofisimde zaten Apple sistem ile arkadaşlarım çalışıyor. Bu sistem benim evimde kullanılan olacak. Apple sistemler ile daha çok grafik ve çizimler odaklı çalışıyoruz.

Son düzenleme:
Render aldığınız için anakartı değiştirmenize gerek yok kanaatindeyim. Onun dışında güzel bir yükseltme.:) He birde PSU biraz fazla olmamış mı ? :)

Render aldığınız için anakartı değiştirmenize gerek yok kanaatindeyim. Onun dışında güzel bir yükseltme.:) He birde PSU biraz fazla olmamış mı ? :)
Anakart konusunda değişiklik yapmam daha iyi olacak. Yeni işlemci ile hız aşırtma yapacağım. Asus yeni seride bu işi bir kademe daha yukarı taşıdı. Ayrıca yeni sata çözümü olan "M.2 NGFF" kullanmayı planlıyorum. Amerika'ya gelecek aylarda gidiyorum. Oradan alıp geleceğim değiştirmem bu nedenle ve hız aşırtma işleminde kafamda sorular olmasını istemiyorum. Güç kaynağının yüksek olma sebebi olarak çok fazla donanım var sisteme entegre olacak olan hepsini yazmadım az önce konu içeriğinde. Özetle hem hız aşırtma hemde saydığım nedenlerden değişiklik yerinde olacak. Eski dediğim aslında olmayan kasa ise zaten elimden çıkacak. Forum içinden bir arkadaşımıza satıyorum.

Konu içerisinde bir gelişme yok farkındayım. Henüz Ankara'ya dönmediğim için sistemi alabilmiş değilim ayrıca yeni alacak olduğum işlemci stoklarda yok gelmesini beklemekteyim. Gelir gelmez satın alma işlemlerine başlayacağım ve fotoğraflı olarak yeni sistemi paylaşmış olurum. İyi forumlar...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı