i7 4770 işlemci sıcaklık değerleri

OKEANOSSS

Femtopat
Sadece NFS Payback'te maksimum 91 dereceye çıktı. İşlemcim diye takıntı oldu, araştırdım sadece Payback'te yapıyor. Oyunla alakalıymış diğer oyunlarda hep 60-75 arası geziyor. İşlemci sıcaklığım ideal midir? Nasıl? Kule tipi soğutucu kullanıyorum. GTA 5'te en yüksek ayarlarda oynuyorum 65-75 oluyor genellikle Payback'te 91 dereciyi gidince zoruma gitti o yüzden sordum. Ekran kartı sıcaklığım 60-70 arası oyun oynarken.

Stok soğutucusu kullanıyorsanız normal.
kule tipi soğutucu kullanıyorum. değerler önemli değerler nasıl? (nfs paybackte o sorunu çok yaşayan varmış oyunla alakalı deniliyor genellikle araştırdığıma göre birisi heat ın menüsünde 97 dereceye kadar çıkmış işlemci sıcaklığı oyun yüzünden oldu diye umuyorum çünkü bir sıkıntı olsaydı diğer oyunlardada yüksek sıcaklık olurdu)

kule tipi soğutucu kullanıyorum. değerler önemli değerler nasıl? (nfs paybackte o sorunu çok yaşayan varmış oyunla alakalı deniliyor genellikle araştırdığıma göre birisi heat ın menüsünde 97 dereceye kadar çıkmış işlemci sıcaklığı oyun yüzünden oldu diye umuyorum çünkü bir sıkıntı olsaydı diğer oyunlardada yüksek sıcaklık olurdu)
Kule tipi soğutucu için fazla değerler. Stock soğutucu ile Piyasadaki işlemciyi en çok kullanan oyunda en fazla 60 gördüm.
Kule tipi için yüksek, 91 derece de ciddi bir sıcaklık.

sogutucu buna cok benziyor nasıl? (ama tam model olarak emin degilim) Birde diger oyunlarda 60-75 arası dediğim gibi. sadece paybackte cıkmıstı
oyun işlemciye çok yükleniyor diye duydum. o yüzden sıcaklık artmış olabilir mi o kadar? oyundan cikinca direk 45 lere dustu.

Kusura bakmayın. Yanlış yazmışım evet CPU diyecektim.
estağfurullah peki şimdi değiştiremem birşeyi ama birkaç ay sonra duzgun bir sogutucu alabilirim kesin alamlımıyım yada termal macunla bakım yapsam yeterli mi pek sıkıntı olacağını sanmıyorum bu değelerin
şuanda 13. cuma oynuyorum işlemcim 65 derecede geziyor mesela.

Geri
Yukarı