i7 4770 Sistem GTX 1050 EXOC Uyumu

UmutTheThuk

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarıma Galax GTX 1050 EX OC versiyonunu alacağım. Fakat PSU hakknıda sıkıntı duyuyorum. Bilgisiyarımın özelliklerini sizlere aktarıyım: 8 GB RAM 1600 MHz DDR3, i7-4770, Asus H81M-K model anakart, 300 Watt Huntkey Güç kaynağı ve AMD R7 240 4GB ekran kartım var. Ben bu sistemden R7 ekran kartımı çıkartıp yerine Galax GTX 1050 EX OC ekran kartını almak istiyorum. Acaba herhangi konuda bir sıkıntı olur mu? Bir de ekran kartı PCIe 3.0, benim anakartım 2.0 galiba fazla sıkıntı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun olmaz ekran kartı takmakta ama o ekran kartında 6 pin güç girişi istiyordu sanırım. 300Watt bir güç kaynağı kullanıyorsan muhtemelen eski bir güç kaynağıdır ve 6 pin güç girişi olmayabilir. Bende de öyle bir sorun olmuştu güç kaynağını değiştirmiştim. Güç kaynağı almak zorunda kalabilirsin.

Seçtiğiniz Ekran Kartı 6 pin güç girişi istiyor ve şuan kullandığınız güç kaynağında 6 pin güç girişi olmayabilir, çöp gibi bir şey. 6 pin güç girişi var mı yok mu diye araştırdım bir bilgi bulamadım sadece +12V kanalından 216 Watt veriyor bu da yetersiz. i7 4770 hala güçlü bir işlemci, almışken yeni bir PSU da almanızı tavsiye ederim. PCIe 2.0 olayına gelirsek o sorun değil, sıkıntı olmaz.

6 pin girişi istiyor biliyorum evet ama 4 pin girişi var çevirici alcam ( 4 to 6 olarak) öyle kullancam eğer olmazsa kaç wattlık bir güç kaynağı almalıyım bir öneriniz varmı ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı