i7 4770k için anakart ve sogutucu tavsiyesi

osmancoskun

Decapat
Makaleler
2
2. el uygun bir fiyata intel 4770k buldum ve aldim. Suan icin yolda. Anakart olarak linkteki anakarti dusunuyorum ama sizlere de fikir danismak istedim. Birkac sorum daha var ayrica. Geriye kalan parcalar ise Thermaltake 600w 80+ PSU, 1060 6 GB Founders edition, 240 GB OCZ SSD, 120 GB Hi Level SSD.

1) Anakart iyi midir sizce? Baska anakart onerir misiniz?

2) Islemciyi bir sure intel stock sogutucu ile kullanmayi dusunuyorum. En azindan kendimi maddi acidan toparlayip, yeni bir sogutucu alana kadar. Stock fan bir sure icin islemciye zarar verir mi?

3) İslemci malum 4. nesil ve sogutma olarak ne onerirsiniz? Hava sogutma, kule tipi, sivi sogutma vs.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart ideal. İşlemci, stok soğutucu ile birazcık sıcak çalışacaktır. 70 derecenin üzerinde çalışır. Hatta yüke göre 80 dereceleri görür. En kısa zamanda orta halli kule tipi bir soğutucuya geçmenizi tavsiye ederim.

Anakart ideal. İşlemci, stok soğutucu ile birazcık sıcak çalışacaktır. 70 derecenin üzerinde çalışır. Hatta yüke göre 80 dereceleri görür. En kısa zamanda orta halli kule tipi bir soğutucuya geçmenizi tavsiye ederim.
tesekkurler hocam. kule tipi yada 120mm sivi sogutma almayi dusunuyorum. beni bir sure daha goturur umarim. yanitiniz icin tesekkurler ayrica

Belirttiğiniz anakart uygun, ancak giriş seviyesi.
Peki hocam siz ne onerirsiniz acaba? en azindan ulkemizde alabilecegim ve bu fiyata yakin bir anakart varsa guzel olur. yanitiniz icin tesekkurler.

Zaten 1150pin bir anakartı sıfır bulmanız zor. Z97, H97, B85 serisi anakartlar mevcut ancak, 400-500 TL fiyat çekiyorlar, H81 serisi bir anakart almanız yeterli olacaktır.

Hocam ben elimdeki işlemci ve rami satabilirsem anakartıda satacağım elimdeki anakart asus z87a
bu forumda ikinci el ilanlarda cevap hakkım yok yazıyor bu yüzden tüm anakart , işlemci ram olan seti ilana açamadım
Asus z87-a +i5-4670K +Gskill ripjaws x 2x4 8gb ram - Masaüstü Bilgisayar Donanımları Alışverişte İlk Adres sahibinden.com'da - 690998445

anakartın üzerinde bulunan tpu tuşu ile sistem daha hızlı çalışabiliyor ben 5 dakikalık deneme yaptım i5-4670k işlemcimle 4126 mhz hıza ulaşmıştı sonrasında biosu resetledim elşimdeki ekran kartına rahat biçimde yettiği için gerçeği gtx 1080 kartlara kadar yetmekte gücü işlemcinin

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı