i7 4770K O.C değerleri iyi mi?

F4tih34

Hectopat
İşlemcim Auto Boost'ta 3.70-3.80 civarlarında geziyordu (fabrika cıkışlı). Max Boost'u 3.90'a sabitledim ve 3.89 aldım voltage değerlerine dokunmadan. Uncore voltajı beni biraz şüpheye düşürdü. 12W gezmesi normal mi boşta? Package voltage ise boşta 19W.
Bu arada sistem soğutması iyi.

sada.png

Adsız.png

Değerler iyiyse, kondansatöre zarar gelmeyecekse böyle bırakacağım, ömründen almak istemem. Default Boost'una sadece sabitleme yaptım.

Son düzenleyen: Moderatör:
3.9 Ghz o işlemcinin rahat dolaşabilceği değerler. Bende de eskiden aynısından vardı, sıvı soğutma ile 4.3-.4.4 sabit değerler alabiliyordum.

Rahat dolaşabiliyor farkındayım ama sabitledim Auto voltage vs veriyor kondansatör zarar gelir mi diye merak etmiştim voltaj değerleri nasıl? Yükteki ısılar hava da soğuk Auto RPM dönüyor.
@Recep Baltaş

Son düzenleme:
Hocam sabitlemeyi devre dışı bırakın, overclock yapacaksanız en sağlıklısı BIOS'tan yapmak. Yapmak isterseniz yardımcı oluruz.

Hocam sabitlemeyi devre dışı bırakın, overclock yapacaksanız en sağlıklısı BIOS'tan yapmak. Yapmak isterseniz yardımcı oluruz.

Ne gibi zararı olur sabitlemenin. Zaten BIOS'tan sabitledim voltaja dokunmadan ratio ayarı çektim tüm çekirdeklere. Kendi Boost'unda takılıyor Auto voltaj veriyor.

Ne gibi zararı olur sabitlemenin. Zaten BIOS'tan sabitledim voltaja dokunmadan ratio ayarı çektim tüm çekirdeklere. Kendi Boost'unda takılıyor Auto voltaj veriyor.

Hocam eğer güç seçeneklerinde yüksek performans seçili ise zaten oyunda girdiğinizde Turbo frekansına çıkacaktır ama sen böyle hep Turbo'da çalışmaya zorlarsan işlemci bir yerden sonra tıkanır sorun çıkarmaya başlar.

Hocam eğer güç seçeneklerinde yüksek performans seçili ise zaten oyunda girdiğinizde Turbo frekansına çıkacaktır ama sen böyle hep Turbo'da çalışmaya zorlarsan işlemci bir yerden sonra tıkanır sorun çıkarmaya başlar.

Yüksek performansta ama yük altında Turbo 3.70 düşüyor o yüzden sabitlemiştim ne gibi sıkıntı çıkarabilir.

İşlemcinin sabit frekansta çalışması ne gibi bir sıkıntı çıkartacak yıllardır Xeon işlemcileri sabit frekansta kullanırım daha sorun yaşamadım. Ağzı olan konuşuyor burada sorun yaşamazsın itibar etme hocam. Voltajı da tavsiyem manuel ayarlaman belki şu an verdiğin voltajdan daha azı ile de aynı performansı verebilir işlemcin.

Geri
Yukarı