i7 4770K sistem kasıyor

HüseyinARM

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar.
i7 4770K
16 GB RAM
EVGA GTX 1070FTW ekran kartı.

Geçenlerde kasayı temizledim yüzeysel, sanırım statik elektriklenme sonucu RAM slotlarından biri yandı. Diğer bütün slotlar çalışıyor, o slota RAM takınca PC o RAM'i görmüyor. Diğer RAM'leri söküp sadece o RAM slotuna RAM taktığımda da PC açılmıyor.

Özet olarak o slot kesinlikle bozuk. 4 slot var, 2'sini kullanıyorum şu an. O slot boşta, PC kusursuz çalışıyor fakat masaüstünde bile kasıyor. 150-200 FPS aldığım oyunlarda 10-11 FPS gösteriyor. Google sekmeleri arasında bile kasmayı hissediyorsunuz. 10 yıllık bir laptop edası var resmen.

FurMark ve benchmark yaptım, ekran kartının performansı çok güzel gözüküyor. İşlemci ve RAM'leri de test ediyorum, onlarda da bir sorun gözükmüyor. Windows'u komple tekrar baştan kurdum, bütün driverları kusursuz bir şekilde kurdum ama çözemedim bu işi. (Bu arada yeni RAM aldım. 2x8 eski RAM'leri çıkardım. Sorun RAM'lerden kaynaklı değil. RAM'ler yeni).

verdi evet ama neye zarar verdi sistemi kontrol ettiğimde problem gözükmüyor ramler çalışıyor işlemci çalışıyor ekran kartı çalışıyor.Yazılımsal birşey olsa format vsde atıyorum aynı yine

Yeni konular

Geri
Yukarı