I7 4770k sistem sizce nasıl?

G_Theill

Hectopat
Yer
Dragos
Daha fazla  
Meslek
Elektrik - Elektronik Mühendisi
Max Bütçe : 3200 TL (ilk aşamada), 1 ay bekleyerek 300 TL ek bütçe.

Merhaba arkadaşlar, herkesin olduğu gibi benim de aklımda bir takım parçalar oluştu. Bütçe sebebiyle koymadığım vs. bir takım parçalar var. Zamanla edinmeyi düşünebilirim. Genel hatlarıyla değerlendirme rica ediyorum. Özellikle kasa konusunda aklımda tam oturmayan noktalar var, daha önce kullanmış olan arkadaşlar var ise yorumlarını esirgemesinler. Haftasonuna kadar sistemi edinmeyi planlıyorum. Parçalara geçeyim fazla uzatmadan.

16GB (2x8GB) Vengeance Pro DDR3 1600MHz CL9 Siyah Soğutuculu Ram
Core i7 4770K Soket 1150 3.5GHz 8MB Cache 22nm İşlemci
GRYPHON Z87 Intel Z87 Soket 1150 DDR3 1866MHz SATA 3.0 USB 3.0 HDMI&DVI Anakart
GTX770 DirectCU II O.C. GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı
HAF 912 ADVANCE GX 80PLUS 750W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA

HDD elimde olanı kullanmayı düşünüyorum, SSD için ise 1 ay kadar beklemeyi düşünüyorum şimdilik bütçesel sebeplerle. Forumda etraflıca araştırma yaptım, buna dayanarak soğutucu seçimini de ertelemeyi düşünüyorum ancak bu noktadan da emin değilim.

İlave olarak, mouse ve klavye ihtiyacım olmadığından bunlara para ayırmayı düşünmedim. Elimdeki 100 Hz TV'yi HDMI ile monitör niyetine kullanmak istiyorum. Bu konuda da genellikle olumsuz görüş belirten olmadı ama sizin de fikirlerinizi duymak isterim.

Bunun dışında herkesin fikrine açığım, umarım güzel bir noktaya ulaşırız. Herkese şimdiden teşekkürler.

Oyun için 4770K ve RAM fazla. 8 GB RAM bile fazlayken 16GB ram almak tamamen boşa masraf. İşlemciden ve RAM'den kısıp ekran kartına yatırın. GTX 780 alıp Watch Dogs koduna da sahip olabilirsiniz.

Bütçeye sıkıştırabilirsem (indirim ya da nakit durumunu ayarlamak gibi) almayı düşünüyorum. Stok fan sanırım 1 ay sıkıntı çıkarmaz, en azından genel edinebildiğim fikir bu yönde oldu.

İkisini aynı aya sıkıştırabilirim. Bütçem kaldırır büyük ihtimalle. Sadece o ay bu ay olmayabilir, Haziran'a sarkıtma ihtimalim yüksek.

Oyun için 4770K ve RAM fazla. 8 GB RAM bile fazlayken 16GB ram almak tamamen boşa masraf. İşlemciden ve RAM'den kısıp ekran kartına yatırın. GTX 780 alıp Watch Dogs koduna da sahip olabilirsiniz.

Aslında haksız sayılmazsın ancak arkadaşımızın bütçesi el veriyor, mesela o parayı ekran kartına yatırsa 3 yıl sonraki driver güncellemelerinden tut directx teknolojisi, windows işletim sistemi performansına kadar her şeyiyle kart eskiyecek. Sıradan bir ev kullanıcısı için değer mi bir karta o kadar para vermeye? Zaten seçtiği kart gayet üst seviye bir kart.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı