i7 4771 işlemciye OC yapmak için anakart değiştirmeye değer mi?

• Konuyu başlatan akt
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 565

akt

Hectopat
Yer
İstanbul
Selamlar, i7 4771 işlemcim var. OC ile 4.1 GHz'e kadar çıkaran olmuş. İşlemcim ekran kartımı beslemede sorun yaşamıyor ancak besleme sorunu yaşamamasına rağmen OC ile performansımı ne kadar arttırabilirim? Ekran kartı stok sorunları olduğu için performansımı OC ile yükseltmeyi düşündüm. Anakartım OC desteklemiyor. Alacağım anakart ise ASUS H81M-K

i7 4770K demek istediniz sanırım? Şu anki anakartınız nedir?

G3258 için gelen BIOS güncellemesi ile yapılabiliyordu.

Yok dediğim gibi i7 4771. bu işlemciyi duyan herkes şaşırıyor. K serisi olmayan Haswell işlemcilerde de OC yapılabiliyormuş o yüzden sıkıntı olmayacağını düşünüyorum.

Desteklediğini sanıyordum. Bildiğiniz 1150 pin, OC destekleyen anakart var mı?
Z-87 bir anakarta ihtiyacınız var, ama işlemcinizin sonunda K ibaresi yok hocam.
Yok dediğim gibi i7 4771. bu işlemciyi duyan herkes şaşırıyor. K serisi olmayan Haswell işlemcilerde de OC yapılabiliyormuş o yüzden sıkıntı olmayacağını düşünüyorum.
Anladım, dediğim gibi Z serisi bir anakart almanız gerekiyor.

Pentium G3258 için gelen BIOS güncellemesi ile o anakartlarda da yapılabiliyordu.

Anakartım Google'a yazınca çıkmayan türden. ASUS K31ad bilgisayarının "M52ad_M12AD_A_f_k31ad" anakartı

Z-87 bir anakarta ihtiyacınız var, ama işlemcinizin sonunda k ibaresi yok hocam.

Anladım dediğim gibi Z serisi bir anakart almanız gerekiyor.

K serisi olmayan işlemcilerde de OC mümkün diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı