i7 4771 işlemciye OC yapmak için anakart değiştirmeye değer mi?

• Konuyu başlatan akt
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 563
Biosunuzda OC menüsü var mı?

Yok. BIOS güncel olmasına rağmen milattan kalma gibi gözüküyor. Zaten aşırı eski bir anakart desteklemediğine eminim.

H81 anakartta O.C. Yapamazsınız, Z serisi bir anakart kullanıyor olmanız lazım. "k" serisi işlemciniz olmadığı için tahminimce BCLK O.C.'den öteye bir şey yapamıyorsunuz diye biliyorum.

İnternette çok fazla örnek buldum.

Hocam en olmadı BIOS'dan Turbo modu açıp 3.90 GHz de kullanın işlemcinizi.

Turbo mod açık olmasına rağmen 3.50 GHz de sabit.

Yok. BIOS güncel olmasına rağmen milattan kalma gibi gözüküyor. Zaten aşırı eski bir anakart desteklemediğine eminim.

İnternette çok fazla örnek buldum.

Turbo mod açık olmasına rağmen 3.50 GHz de sabit.
Oyunda Msi afterburnerdan bakın.

İşlemcinin kendini Turbo moda alamaması çok saçma ama.

Expected Frequency -- 3.50
Measured Frequency -- 3.48988
Yine bu şekilde bir sonuç çıktı. Test programını kaldırmamış.

Burada ki sorunun kaynağını bulmuş olabilirim. Oyun içindeyken ya da test içindeyken Turbo mod kapanıyor. Sıcaklıktan olduğu söylenmiş ancak işlemcim 50 dereceyi geçmiyor. Şu ana kadar 60 dereceyi geçtiğini görmedim. ThrottleStop programı ile bu çözülebiliyormuş birazdan deneyeceğim.

Burada ki sorunun kaynağını bulmuş olabilirim. Oyun içindeyken ya da test içindeyken Turbo mod kapanıyor. Sıcaklıktan olduğu söylenmiş ancak işlemcim 50 dereceyi geçmiyor. Şu ana kadar 60 dereceyi geçtiğini görmedim. ThrottleStop programı ile bu çözülebiliyormuş birazdan deneyeceğim.

Sorunun çözümü için 6 saat araştırdım ama sonunda buldum. Bir ara yeni konu açıp çözümünden bahsedeceğim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı