i7 4790 2K çözünürlükte en fazla hangi ekran kartını kaldırır?

lengthok

Hectopat
Makaleler
5
ASUS VG27aq 2K monitöre sahibim. 1650 Super ve i74790 ikilisini kullanıyorum. Bu işlemciye en fazla hangi ekran kartını takabilirim 2K'da kullanmak için?

2K derken ultra ayarlar önceliğinizse oyununa göre değişmekle beraber genel anlamda 3060/3060Ti gibi modeller uyumlu olur. Daha üst seviye GPU'lar için 4790'dan güçlü bir işlemci optimum akıcı bir performans açısından daha sağlıklı olur.

2K derken ultra ayarlar önceliğinizse oyununa göre değişmekle beraber genel anlamda 3060/3060 Ti gibi modeller uyumlu olur. Daha üst seviye GPU'lar için 4790'dan güçlü bir işlemci optimum akıcı bir performans açısından daha sağlıklı olur.
Bilgisayar almadan işlemciye göre bi yükseltme yapmak istiyorum. Fakat stok sıkıntısı hala geçmemiş.

Sadece kart alarak devam etmek istiyorum şu anlık. Anakart ve işlemciyi değişirsem bütün sistemi değiştirmem gerekiyor. Yeni PC almak gibi düşün.

Hocam şahsi fikrim işlemciyi hiç yormadan 2060 alınıp devam edilmesidir çünkü darboğazın en büyük etkeni işlemci olsa da RAM MHz falanda önemli bu konuda yani zorlamaya gerek yok 2060 alınabilir biraz eski ama ömrü hâlâ uzun o kartın.

Hocam şahsi fikrim işlemciyi hiç yormadan 2060 alınıp devam edilmesidir çünkü darboğazın en büyük etkeni işlemci olsa da RAM MHz falanda önemli bu konuda yani zorlamaya gerek yok 2060 alınabilir biraz eski ama ömrü hâlâ uzun o kartın.
İşlemci zaten eski. Yorulmasını istiyorum biraz. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı