i7 4790 & GTX 980 ile 4000 TL Kasa Toplama

scarykisser

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selamlar. Yakın zaman içerisinde hem oyun hem de render amaçlı kullanabileceğim yüksek performanslı yeni bir kasa toplayacağım. Kendim eksenden bir sistem topladım ve buradaki tecrübeli arkadaşların da fikirlerini almak istiyorum. Overclock ve SLI yapmayı düşünmüyorum. Yanlış ya da eksik yaptığım bir şey var mı? Veya aynı performansı daha az maliyetle alabilir miyim? Yardımlarınız için teşekkürler.

pc.png

Gayet güzel bir sistem olmuş. Bu fiyata bundan daha iyi sistem toplayabileceğinizi pek sanmıyorum.

Sadece kasayı Z3 Plus seçip (Eksen'de yok galiba) artan parayla işlemci soğutucu alabilir veya biraz daha katıp SSD alabilirsiniz. Size kalmış.

O kasayı ben de düşünmüştüm fakat dediğiniz gibi eksende yok maalesef. Parçaları da ayrı ayrı sitelerden toplamak istemediğim için 230t'yi tercih ettim.
SSD almayı da çok istiyorum fakat bu bütçeyi aşmam mümkün değil. Diğer bileşenlerden kısmakta performansı düşürecektir diye tahmin ediyorum. Sanırım böyle idare edeceğim.
Ve bir de, işlemci için ayrı bir soğutucu almaya gerçekten gerek var mı? OC yapmayacağım için stok fanın yeterli olacağını düşünmüştüm. Tabi siz daha iyi bilirsiniz ben tahminen konuşuyorum..

Stok fanla idare edebilirsin OC yapmayacağın için. SSD'yi de sonradan alırsın olmazsa olmaz değil. Dediğim gibi sistem bu haliyle gayet iyi, şüpheniz olmasın.

Bu sistemi de altarnatif olarak değerlendirebilirsin. Sinerji Bilgisayar'dan topladım. KDV dahil 3.975 TL. Anakart konusunda pek emin değilim, istersen anakartı değiştirebilirsin.

11111.png

Önerileriniz için çok teşekkürler. Sinerjide fiyatlar şimdilik daha uygun görünüyor. İleride buna ilave 250GB SSD eklenirse toplam maliyeti 4.250TL civarı olur.
Her şeyi göz önüne aldığımızda en mantıklı seçim bu diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz?

pc3.png

Son düzenleme:
Hangisi daha iyi bilemem ama MSI modeli şu sıralar en uygun fiyatlısı olduğu için onu tercih ettim. Anlayacağınız üzere bütçe benim için önemli bir faktör ki bütçe sıkıntısı olmayan bir çok kişi yine MSI tercih ediyor..

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı