i7 4790 Kısa devre

RAM
12
Ekran kartı
hd 7850
Anakart
gigabyte h81m-ds2 ver 3.0
İşlemci
pentium g3240
Merhaba arkadaşlar, elimde i7 4790 işlemci var ve çalıştıracağım zaman fanlar çok kısa süre dönüp hemen kapanıyorlar. İşlemci değiştirdim anakartta bir sıkıntı yok. İşlemciyi başka anakart ile denedim aynı sonuç. Bu işlemci tamir edilir mi?
Not: İşlemci 3 4 yıldır kullanılmadı ve bırakırken çalışıyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
3-4 yıl boyunca kutuyla muhafaza etmediyseniz pin girşilerinde yamulma veya kırılma olabilir. Sizin yapabileceğiniz bir şey değil uzman bir bilgisayarcıya götürmeniz gerekiyor. Genelde pin başına yüksek ücretler alırlar.

İşlemcilerde böyle durumlarla karşılaşılması çok zor, eğer böyle bir sorun varsa da sizin düzeltemeyeceğiniz bir şey olduğu kesin. İçinde gözle görülmeyecek kadar küçük milyonlarca transistör olan bir işlemcideki kısa devreye ne yapılabilir ki? Ancak pinlere denk gelen küçük noktalarda paslanma gibi bir şey olduysa onu temizlemeyi deneyebilirsiniz. Ben yine de işlemcide sorun olduğunu sanmıyorum, takmadan önce BIOS resetleyip takmayı deneyebilirsiniz. Pentium G3240 iki anakartta da çalışıyor değil mi?

İşlemcilerde böyle durumlarla karşılaşılması çok zor, eğer böyle bir sorun varsa da sizin düzeltemeyeceğiniz bir şey olduğu kesin. İçinde gözle görülmeyecek kadar küçük milyonlarca transistör olan bir işlemcideki kısa devreye ne yapılabilir ki? Ancak pinlere denk gelen küçük noktalarda paslanma gibi bir şey olduysa onu temizlemeyi deneyebilirsiniz. Ben yine de işlemcide sorun olduğunu sanmıyorum, takmadan önce BIOS resetleyip takmayı deneyebilirsiniz. Pentium G3240 iki anakartta da çalışıyor değil mi?

BIOS resetleyip de taktım sonuç aynı evet bu arada G3240 her iki anakartta da sıkıntısız çalışıyor.

Onu araştırıordum ve bir forumda WD-40 ile temizleebilirsiniz dedi elimde WD-40 var sizce temizlemeli miyim?

BIOS resetleyip de taktım sonuç aynı evet bu arada G3240 her iki anakartta da sıkıntısız çalışıyor.
Yani hocam gerçekten işlemcide bir sorun varsa sizin yapabileceğiniz bir şey yok, ancak dediğim gibi pinlerin değdiği küçük noktalarda bir sıkıntı varsa ona bakabilirsiniz. Onun dışında bakılacak başka bir şey yok gibi.
Onu araştırıyordum ve bir forumda WD-40 ile temizleyebilirsiniz dedi, elimde WD-40 var sizce temizlemeli miyim?
Deneyebilirsiniz hocam.

Yani hocam gerçekten işlemcide bir sorun varsa sizin yapabileceğiniz bir şey yok, ancak dediğim gibi pinlerin değdiği küçük noktalarda bir sıkıntı varsa ona bakabilirsiniz. Onun dışında bakılacak başka bir şey yok gibi.

Deneyebilirsiniz hocam.

Peki sizce Xeon E3 1220 V3 alınr mı bu G3240 yerine 350 TL bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı