i7 4790 Sıcaklık değerleri

Ozan ERDAL

Hectopat
Yer
Tekirdağ/Çerkezköy
Daha fazla  
Herkese Merhaba

i7 4790 işlemcim ve msi h81m pro vd anakartım var . soğutucum corsair h103. ısı değerleri boşta 30-37 derece yükte 65-68 arası günümüz sıcaklıklarında normal değerlermi ? yoksa yapmam gereken birşey varmıdır ?

birde speedFan programı ile cpu fan'ı %100 çalıştırıyorum sıkıntı olur mu ?

Not: termal macun 1 ay önce değişti

şimdiden teşekkürler

Ek olarak nasıl bir termal macun ile değiştirdiğiniz etkisi de sıcaklığı etkiler.

Videodaki ile ufak tefek sıcaklık farkı kasa hava akışından dolayı da olabilir. Fan %100 de mi 67 derece alıyorsunuz?
gümüş alaşımlı değildi macun öncelikle onu söylim.ç birde ben bi hata yapmışım kasa benim bilgisayar masasının kapalı kasa yerinde o da sanırım çok etkiliyor ısıyı o yüzden dışarı koymayı planlıyorum. heryeri kapalı sadece önü açık olduğu için sıcak hava içeride kalıyor büyük ihtimalle oda çok etkiliyor
@Ozan ERDAL O fark umursanmayacak bir fark değil. Termal macun değişimini uzun zamandır yapmadıysanız yapın.
1 ay önce değiştim macunu

Sıcaklıklar riskli değil. Ama daha da düşürülebilir. Ben sadece elde edebileceğiniz en düşük sıcaklığa göre yorum yaptım. Linkteki termal macunu sürüp kasaya fan ekleyerek 7 derece civarı düşürürsünüz.

Bütçenize uygunsa Maker 11 W iletkenlik sunar, bir tık altı Mastergel Pro 8 W ve Artis Mx-4 8 W söyleniyor. Net bir bilgi yok, ama forumda önerilen ve tercih edilen macunlardır.

Geri
Yukarı