i7-4790 Sistem yükseltme

NotLikeThis

Nanopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, elimdeki sistem aşağıdaki gibidir.

CPU: Intel® Core™ i7-4790 Processor (8M Cache, up to 4.00 GHz)

GPU: MSI GeForce GTX970 Gaming 4G GDDR5 4 GB 256Bit NVIDIA DX12 Graphic Card.

RAM: Samsung 8 GB DDR3 [1600MHz] RAM.

MB: ASUS H81M-K Intel H81 1600MHz DDR3 Soket 1150 mATX.

PSU, kasa ve RAM almayı düşünüyorum.

İstanbul'da yaşıyorum, ikinci el önerileri kabulümdür.

Merhabalar, elimdeki sistem aşağıdaki gibidir.

CPU: Intel® Core™ i7-4790 Processor (8M Cache, up to 4.00 GHz)

GPU: MSI GeForce GTX970 Gaming 4G GDDR5 4 GB 256Bit NVIDIA DX12 Graphic Card.

RAM: Samsung 8 GB DDR3 [1600MHz] RAM.

MB: ASUS H81M-K Intel H81 1600MHz DDR3 Soket 1150 mATX.

PSU, kasa ve RAM almayı düşünüyorum.

İstanbul'da yaşıyorum, ikinci el önerileri kabulümdür.

Bu sistem artık ömrünü doldurdu. Buna benzer bir sistemim vardı RTX 2060 aldıktan sonra çok darboğaz yaptığı için satıp yeni sistem topladım.

Bu sisteme yapabilecek en mantıklı şey yeni nesil bir işlemci almak. İşlemci alırsan anakart ve RAM'lerde değişecek. DDR4'lü bir sisteme ve daha güçlü bir işlemciye geçeceğin için ekran kartın aynı kalsa da performansın yükselir.

Bütçen müsaitse bunu yap değilse bu şekilde kullanmaya devam edebilirsin. İdare eder şimdilik.

Tek 8GB RAM kullanıyorsan 8GB daha alırsan performans biraz daha yükselebilir. Belki bunu yapabilirsin ama o da günü kurtarır.

Bu sistem artık ömrünü doldurdu. Buna benzer bir sistemim vardı RTX 2060 aldıktan sonra çok darboğaz yaptığı için satıp yeni sistem topladım.

Bu sisteme yapabilecek en mantıklı şey yeni nesil bir işlemci almak. İşlemci alırsan anakart ve RAM'lerde değişecek. DDR4'lü bir sisteme ve daha güçlü bir işlemciye geçeceğin için ekran kartın aynı kalsa da performansın yükselir.

Bütçen müsaitse bunu yap değilse bu şekilde kullanmaya devam edebilirsin. İdare eder şimdilik.

Tek 8 GB RAM kullanıyorsan 8 GB daha alırsan performans biraz daha yükselebilir. Belki bunu yapabilirsin ama o da günü kurtarır.

Merhabalar, yeni sistem alacak imkanım maalesef yok. Günü kurtarmak için ucuz yollu parçalar arıyorum.

Bu konuda ayırabileceğim maksimum miktar 1000TL.

Aynı model bellekten almanızı öneririm, kasa ve güç kaynağı olarak önerim Corsair Spec Delta modeli olacaktır. Kombo şeklinde satılıyor yanında 550W ya da 650W güç kaynağı olan modelleri mevcut, bütçenize uyacağını düşünüyorum.

Geri
Yukarı