i7-4790 Sistemde oyuna girince fanlar çok hızlı dönüyor

Deslow

Decapat
Daha fazla  
GTA 5, CS:GO vb. oyunlara girdiğimde ekran kartı fanları çok hızlı bir şekilde dönmeye başlıyor ve aşırı ses geliyor. Bunun herhangi bir çözüm yolu yok mu? Ekran kartından geliyor diye emin konuşmak istemiyorum fakat tahminime göre ekran kartından geliyor. Çünkü oyuna girdiğim zaman bu kadar ses çıkıyor.

Belirtmiştim fakat silinmiş.
Ekran kartı: AMD R9 380 2GB
Ram: 8GB

Bazen sadece video izlediğimde bile fanlar çok hızlanıyor anlamış değilim.
İşlemciniz?
Ekran kartınız soğutması zor bir kart TDP değeri çok yüksek. Onun dışında eğer bir ısınma sorunu yaşıyorsanız gelen bir sistem bakımı yapabilirsiniz, termal macun değiştirebilirsiniz.
Vİdeo izlerken uçmaları genelde Wİndows arka planda güncelleme indirmeye çalıştığı sıralarda gelebiliyor.
Bize şu anda gereken bilgi ise sistemin oyun içi sıcaklığı.

İşlemciniz?
Ekran kartınız soğutması zor bir kart TDP değeri çok yüksek. Onun dışında eğer bir ısınma sorunu yaşıyorsanız gelen bir sistem bakımı yapabilirsiniz, termal macun değiştirebilirsiniz.
Vİdeo izlerken uçmaları genelde Wİndows arka planda güncelleme indirmeye çalıştığı sıralarda gelebiliyor.
Bize şu anda gereken bilgi ise sistemin oyun içi sıcaklığı.
İşlemcim i7-4790. Ekran kartının oyun içi sıcaklığı %60-%65'lerde.

60-65 derecelerde fan sesi olması normal, kullanım oranını demiyorsunuz değil mi sıcaklığı yazdınız?
İşlemci sıcaklıkları nasıl?
Evet hocam görev yöneticisinde parantez içerisinde ki yazıyı söylüyorum. Benim anlayamadığım bu 1-2 gün önce olmaya başladı uzun süredir olmuyordu sizce sebebi ne olmalı, ne yapmalıyım? İşlemci sıcaklığını da paylaşıyorum hemen.

Hocam işlemci sıcaklığı %80-%85 arasında. Biliyorum termal macun sürmem gerekiyor fakat işlemci fanının yanında ki uzun vidaları açamıyorum hiç bir türlü. Bu fan sesi işlemciden kaynaklı mı?

Son düzenleme:
Evet hocam görev yöneticisinde parantez içerisinde ki yazıyı söylüyorum. Benim anlayamadığım bu 1-2 gün önce olmaya başladı uzun süredir olmuyordu sizce sebebi ne olmalı, ne yapmalıyım? İşlemci sıcaklığını da paylaşıyorum hemen.

Hocam işlemci sıcaklığı %80-%85 arasında. Biliyorum termal macun sürmem gerekiyor fakat işlemci fanının yanında ki uzun vidaları açamıyorum hiç bir türlü. Bu fan sesi işlemciden kaynaklı mı?
Onlar kullanim miktari sicaklik degil.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    89,7 KB · Görüntüleme: 7

Yeni konular

Geri
Yukarı