i7 4790 Sisteme ekran kartı önerisi

Monitörün 144Hz olduğu için 1000 FPS al istersen yine de 144 FPS olarak algılıyacaksın.

Hocam demek istediğinizi anlıyorum da CS:GO'da 30 FPS bile akıcılıgı etkiliyor.
CS:GO'da işlemci daha çok ön plana çıkıyor hocam sistemi elden çıkarıp bütçenizi üstüne ekleyip çok daha verimli bir sistem kurabilirsiniz.

Hocam önerebileceğiniz bir sistem var mı?
Hiç alakası yok dostum. CS 1.5'den beri oynamaktayım. Bu senin dediğin, şehir efsanedir? Ayrıca çok fazla yüksek FPS alacağım diye, FPS dalgalanması yaşamak, yırtılmaya neden olabilir?

150 FPS ile 300 FPS arasında dağlar kadar fark var akıcılık açısından hocam. Ben de sizin gibi düşünüyordum fakat oynarken ciddi bir akıcılık farkı var.

Yanlış biliyorsunuz hocam. 300 FPS alacağım diye FPS dalgalanmaları yaşayacaksınız buda ekran yırtılmalarına neden olacak. 144 Hz monitörünüz olduğu için 144 FPS olarak algılayacaksınız her zaman. 144 FPS sabitlerseniz, daha akıcı olacaktır. Sizde fark edeceksiniz bunu.
300 FPS'in farkına varmanız için 300 Hz bir monitörünüzün olması lazım.

Hocam önerebileceğiniz bir sistem var mı?

Şöyle söyleyeyim, 75Hz monitör kullanmaktayım, fps_max 80'de oynamak ile fps_max 0'da oynayıp 300fps almak arasında gram hassasiyet hissetmiyorum.

Diğer konu hakkında, eğer ki en az masraf ile işin içinden çıkayım dersen, PSU ve Ekran kartı güncellemesi yeterli olacaktır. Ayrıca İ7 4790'ın yanına ekleyeceğin Gtx 1660S ile şuanda piyasada, 1080P ultra'da oynayamayacağın oyunda olmayacaktır.

Yanlış biliyorsunuz hocam. 300 FPS alacağım diye FPS dalgalanmaları yaşayacaksınız bu da ekran yırtılmalarına neden olacak. 144 Hz monitörünüz olduğu için 144 FPS olarak algılayacaksınız her zaman. 144 FPS sabitlerseniz, daha akıcı olacaktır. Sizde fark edeceksiniz bunu.
300 FPS'in farkına varmanız için 300 Hz bir monitörünüzün olması lazım.

Anladım hocam çok teşekkür ederim ilginiz alakanız için.
Şöyle söyleyeyim, 75Hz monitör kullanmaktayım, FPS_MAX 80'de oynamak ile FPS_MAX 0'da oynayıp 300FPS almak arasında gram hassasiyet hissetmiyorum.

Diğer konu hakkında, eğer ki en az masraf ile işin içinden çıkayım dersen, PSU ve ekran kartı güncellemesi yeterli olacaktır. Ayrıca i7 4790'ın yanına ekleyeceğin GTX 1660S ile şu anda piyasada, 1080P Ultra'da oynayamayacağın oyunda olmayacaktır.

O zaman hocam GTX 1600 Super 8x2 RAM PSU ve SSD Update'sine gidiyorum.
Son bir şey arkadaşlar LGA 1150 anakarta uyumlu mudur ekran kartı?
Aynı işlemci ile beraber, 8 GB 2400MHz RAM, GTX 1660 ekran kartı kullanmaktayım. CS:GO'da genelde 250-350 FPS arası alıyorum. Yalnız NVIDIA denetim masasından herhangi bir ayarlama yok. Yani istersem daha çok da alabilirim, ama gerek yok. Bir de anlamadığım nokta neden +300FPS istiyorsun ki? Zaten 144Hz monitörün var ise, 144FPS üstü boş FPS olacaktır.

Hocam görüntü ayarlarınızı öğrenebilir miyim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı