i7 4790 Yüksek İşlemci Sıcaklığı

spezi

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba i7 4790 işlemciye sahibim, dün çok kirlenmiş olduğu için fan temizliği yaptım ardından da yeni macun sürdüm. Sıcaklığına baktıgımdaysa boştayken 50 dereceler ama mesela Fortnite oynamaya başlar başlamaz 90'ları buluyor. Yaptıgım temizlikten oncekı sıcaklığını bilmiyorum hiç bakmamıştım önceden. Nedeni ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba i7 4790 işlemciye sahibim, dün çok kirlenmiş olduğu için fan temizliği yaptım ardından da yeni macun sürdüm. Sıcaklığına baktıgımdaysa boştayken 50 dereceler ama mesela Fortnite oynamaya başlar başlamaz 90'ları buluyor. Yaptıgım temizlikten oncekı sıcaklığını bilmiyorum hiç bakmamıştım önceden. Nedeni ne olabilir?
90 derece çok yüksek soğutucu almanız lazım zira İntel'in stok fanı soğutmada iyi değil.

Soğutucunun tam oturduğuna emin misin? Bütün ayakların oturması lazım. Ayrıca kullandığın termal macun nedir?

Soğutucunun tam oturduğuna emin misin? Bütün ayakların oturması lazım. Ayrıca kullandığın termal macun nedir?
Zalman Yüksek Performanslı.. oturduğuna emin değilim çünkü ayakları yamuk yumuk oldu ben takmaya zorlarken o yuzden de yenisini alacaktım zaten.
Fan önerisi yapacak yok mu arkadaşlar :(

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı