i7-4790K 1290TL'ye alınır mı?

Lee Everett

Hectopat
i7-4790K aldım 1290 TL'ye. Kargo ile 1419 TL oldu. Sizce iade edip yakın performanslı bir şey alıp yerine RAM'mi almalıyım? Ya da yeni sistem?
i7-4770S buldum 850 TL'ye ama o da 935 oluyor kargoyla.

Son düzenleyen: Moderatör:
i7 4770 ve RAM almak daha mantıklı.
Dipnot: Yeni sistem kısmını görmedim. Fakat bütçe belli olmadığı için net bir şey demek mümkün değil.

i7-4790K ya da K`sız bulamadım o sıkıntı işte aralarında 10-15 FPS oynuyormuş artı ileride satıp daha iyisini alırım ve şu anda RAM gerekmiyor şahsen.

i7-4790K ya da K'sız bulamadım o sıkıntı işte aralarında 10-15 FPS oynuyormuş artı ileride satıp daha iyisini alırım ve şu anda RAM gerekmiyor şahsen.

Hocam o fiyata bence alınır çünkü 4.nesil i7 bir işlemci kendisi ve halen daha sağlam diyebileceğimiz bir işlemci. Hani 2.nesil falan olsa bir nebze belki dedirtebilirdi bana ama zaten bu dolar kuruna baktığımız zamanda bence 1290 TL iyi bir fiyat şu anlık o işlemci için. İleride dolar fırlarsa fiyatı da artacağı için şu anlık alınabilir bir fiyat yani işlemcide kötü bir işlemci değil çünkü dediğim gibi. Hele ki o işlemciye overclock yapılabilirse çok daha iyi olur. Saygılar :)

Fiyatlar gerçekten artmış. Bir zamanlar ben de kullanmıştım. Gerçekten güzel işlemci. Elinizde Z serisi anakart ve iyi bir soğutucu varsa OC yapabilirsiniz. Z serisi anakart yoksa 4790/S olanı ve RAM daha iyi olur.

Geri
Yukarı