i7 4790K ile 1070 Ti darboğaz yapar mı?

Berkay544

Hectopat
Daha fazla  
Elimde İ7 4790K var anakartım arızalı olduğu için 1 ay içerisinde MSİ Z87-G45 alacağım ve ekran kartı olarak da GTX 1070Tİ almayı düşünüyorum. Şu anki ekran kartım SAPPHİRE R9 270 ama onda bile darboğaz oluyor gibi hissediyorum çünkü ekran kartının kullanımları bazen düşüyor %60'lara düştüğünü bile gördüm. Tabii işlemcim de fazla ısınıyor soğutucusu stok fan ve de muhtemelen termal macunu kurudu anakart ile beraber onları da değiştireceğim. Şu anki durumda işlemci sıcaklığından dolayı tam çalışmıyor diye düşünüyorum. Neyse asıl olay şu işlemcim GTX 1070Tİ ile darboğaz olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde yapmaması gerekiyor i7 4790K güçlü bir işlemci, yapıyorsa bir problem vardır onu araştırmalısın.
Aynen normalde yapmaması gerekiyor genelde fortnite de mesela ekran kartımın %60 lara düştüğü oluyor %99 larda oluyo çoğunlukla ama arada bi düşmesi sinir bozuyo. Ben fazla ısındığı için diye düşünüyorum ama inşallah başka sıkıntısı yoktur.
İşlemcim oyunda 100 derecenin aşağısına inmiyor çok ısınıyor yani msi afterburner de öyle gözüküyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı