i7 4790K işlemci sıcaklığı boştayken 60C

LoftyWarrior

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Corsair 1600Mhz 2x8GB Cl9
Ekran kartı
Gigabyte Geforce Rtx 3060 12GB Aorus Elite 192Bit
Anakart
MSI Z97 Gaming 7
İşlemci
Intel i7 4790K
Merhabalar ben H100i ve Intel i7 4790K işlemcisini kullanıyorum. Sistem açıldığında 30-40 derece iken 3-5 dakika sonra 60C derecede sabitleniyor. Sıvı soğutmanın pompası, macun ve işlemcide sıkıntı yok. Sadece H100i 8 yıl oldu acaba sıvı soğutmanın içindeki sıvıdan mı kaynaklıdır? Nasıl düzeltebilirim?

Merhabalar ben H100i ve Intel i7 4790K işlemcisini kullanıyorum. Sistem açıldığında 30-40 derece iken 3-5 dakika sonra 60C derecede sabitleniyor. Sıvı soğutmanın pompası, macun ve işlemcide sıkıntı yok. Sadece H100i 8 yıl oldu acaba sıvı soğutmanın içindeki sıvıdan mı kaynaklıdır? Nasıl düzeltebilirim?

Radyatörünü falan baştan aşağıya temizlemediysen çok normal fanları falan baştan temiz yapın öyle deneyin düzelecektir büyük ihtimal radyatör tıkandıysa termal macun işe yaramaz açıp temizleyin.

8 yıl hayli uzun süre. Sıvının etkisi azalmış olabilir. Pompa fanları da hayli yorulmuştur. Bir de tabi hava kabarcığı olayı var. Radyatörü nasıl konumlandırdın?

Radyatörünü falan baştan aşağıya temizlemediysen çok normal fanları falan baştan temiz yapın öyle deneyin düzelecektir büyük ihtimal radyatör tıkandıysa termal macun işe yaramaz açıp temizleyin.

Radyatör ve fanlar 3 kez temizledim sorunu anlamaya çalışırken.

Virüs taraması yapın. i7 4790K OC 4.3 GHz ile Minecraft oynarken 60-70 derece arası geziniyordu.

Virüs taramasından bir sorun çıkmadı ona özellikle dikkat ettim. Acaba güncellememi gerekiyor?

8 yıl hayli uzun süre. Sıvının etkisi azalmış olabilir. Pompa fanları da hayli yorulmuştur. Bir de tabii hava kabarcığı olayı var. Radyatörü nasıl konumlandırdın?

Kasanın üst kısmında. Bende sıvıdan şüphe ediyorum çünkü pompa hala sağlam. Sıvı değişimi yapmak kolay mı?

Son düzenleme:
Radyatör ve fanlar 3 kez temizledim sorunu anlamaya çalışırken.

Virüs taramasından bir sorun çıkmadı ona özellikle dikkat ettim. Acaba güncellememi gerekiyor?

Kasanın üst kısmında. Bende sıvıdan şüphe ediyorum çünkü pompa hala sağlam. Sıvı değişimi yapmak kolay mı?
Tam modeli neydi soğutucunun? v1 v2 falan var diye biliyorum çünkü.

Kendim yapabilirim diyorsan aşağıdaki videoa yapılışı var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buna ek olarak sıvı da alman gerek

Sorunun çözümü inanmayacaksınız NVIDIA GeForce Experience uygulamasıymış. Kaldırdım sıcaklık 30-35C'ye düştü. Şaka gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı