i7 4790k sıcaklığı 98C dereceyi buluyor

creseos

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar i7 4790k İşlemcim var. Isınma problemi olmaması için en kralından sıvı soğutucu taktım (corsair hydra h110). Fakat İşlemci sıcaklığını kontrol ettiğimde 98C dereceleri bulduğunu görüyorum. Sebebi ne olabilir sizce ? Yardım aldığım bilgisayarcı biraz tecrübesizmiş sanırım ilk defa sıvı soğutma takıyormuş, yanlış takmış olabilir mi ? İnternetten falan bakarak taktı biraz fan yönlerini vs. ters yapmış olabilir mi ? Kontrol ediyorum fanları çalışıyor soğutucunun. Görüşlerinizi bekliyorum teşekkürler.

Buyrun core temp programıyla işlemci sıcaklıkları;

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci boşta böyleyse sıkıntı büyük pompanın kablosuna, fanına bak çalışıyor mu diye. Sallanıyor mu pompa, sağlam oturmuş mu? Termal macunu yenile.

Evet İşlemci boştayken böyle ki boşta olmasa bile bu kadar olmaması lazım, Buyrun msi afterburner sonuçları, dediğiniz kontrollere bakıcam fanlar dönüyor kesinlikle.

Adam vidanın birini kaybetmiş 3 tane vida takılı ondan dolayı olabilir mi ? Ama iyi oturmuş gibi 3 vidasıyla da

after.PNG

Son düzenleme:
Tamam arkadaşlar sorun çözüldü teşekkür ederim, adam pompayı takmamış şimdi kontrol edince farkettim. Bidaha da yakınından geçmicem adamın dükkanının. Fakat cızır cızır sesler geliyor normal mi ?

Ekran Alıntısı2.PNG

Pompa sesidir, ama normal değil ben olsam tekrar görünürdüm adama(y)

Kasayı kapatınca ses gelmiyor

Aman eksik kalsın kardeş boşver, sıvı soğutucu ondan almadım zaten ben tüm parçaları kendim tek tek araştırıp internetten aldım 7.000 TL civarı tuttu ses klavye mouse monitör herşeyiyle. Adam sadece montesiyle uğraştı onu da adam akıllı yapamadı vatan bilgisayardaki görevliler ilgilendi sağolsunlar sağını solunu düzelttiler. İlk başta sorun güç kaynağında diye götürmüştüm, Vatan bilgisayarın Ankara söğütözündeki müşteri hizmetleri tamamen başından savmaya yönelik çalışıyor yok kasayı getirmeden değiştiremeyiz gibisinden laflar ettiler, İyi ki sonradan farklı şubeye götürmüşüm park vega şubesindeki adamlar baştan aşağı ilgilendi ssd yi falan takılması gerken yere taktılar sağolsunlar kontrol ettiler çalıştırıp verdiler yani. Bi soğutucuda vidalarını götürmeyi unuttuğum için takmamıştı biz hallederiz dedik, işte onu da bilgisayarcıya götürdüm adam taktı pompayı unutmuş o da halloldu şimdi. Düşük ayarlarda bile kasma oluyordu oyunda fakat fps 200 lerdeydi tekleme yapıyordu böyle 1sn 1sn kasıyordu o yüzden sorunun ekran kartında olmadığını anladım. Şimdi sıvı soğutucuyu da halledince ilk bf3 ultra ayarlarda oynadım. Hiç kasma yapmadı fps 100 - 150nin atlına da inmedi. İlk başta bi parça sorunlu diye korkmuştum ama şimdi gayet güzel çalışıyor sistem şükür.

Teşekkür ederim arkadaşlar cevaplarınız için sağolun

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı