i7 4790K sistemde güç tuşuna basılınca görüntü gelmiyor

punisher023r

Centipat
Daha fazla  
Yardimci olursaniz sevinirim birazdan videosunu atacagim.
Bilgisayarin guc tusuna bastigimda ekrana goruntu gelmiyor. Sistem; NVIDIA quatro K620, MSI H81m E33, Hi-Level 2x8GB 1600MHz, Intel i7 4790K, Corsair hx750.

4790k grapıch işlemci oldugu halde calısır vaıyette oldugu zamanlar devıce manegerda dısplay portta sadece ekran kartını ıslemcııyı goremıyordum yanı ınelın grapıc ıslemcısını
Ramleri tek tek denediniz mi ?

bios pilimi cıkartıp takmak tan tutun jumber reset bıos reste kadar ramları tam 20 kez sokup akmısımdır sılgıyle de sıldım ılk zamanlarda memory managment hatası mavı ekran hatası veıyordu sıldıkten sonra daha aynı hatayı vermedı

4790k grapıch işlemci oldugu halde calısır vaıyette oldugu zamanlar devıce manegerda dısplay portta sadece ekran kartını ıslemcııyı goremıyordum yanı ınelın grapıc ıslemcısını

bios pilimi cıkartıp takmak tan tutun jumber reset bıos reste kadar ramları tam 20 kez sokup akmısımdır sılgıyle de sıldım ılk zamanlarda memory managment hatası mavı ekran hatası veıyordu sıldıkten sonra daha aynı hatayı vermedı
Ramlerde sıkıntı olabilir Hi-Level markası kalitesiz bir marka ekran kartsız denediniz mi ? HD graphics var öyle gelebilir görüntü.

Ramlerde sıkıntı olabilir Hi-Level markası kalitesiz bir marka ekran kartsız denediniz mi ? HD graphics var öyle gelebilir görüntü.
aslında esas konuda bu 2 farklı anakartta da drıver yuklenmesıyle ılgısı varmı bunun bılmıyorum onboradan goruntu alamamıstım ayrıca cıhaz yonetımı de de burda oldugu gıbı gorumuyordu
bu sıstem sanırım 5 6 yıllık bır sıstem eskı yanı bır ıslemcının bozulma ıhtımalı varmı multımetrede yok kı bakım

Dosya Ekleri

• Annotation 2021-09-25 102332.png
    Annotation 2021-09-25 102332.png
    9,4 KB · Görüntüleme: 27
aslında esas konuda bu 2 farklı anakartta da drıver yuklenmesıyle ılgısı varmı bunun bılmıyorum onboradan goruntu alamamıstım ayrıca cıhaz yonetımı de de burda oldugu gıbı gorumuyordu
bu sıstem sanırım 5 6 yıllık bır sıstem eskı yanı bır ıslemcının bozulma ıhtımalı varmı multımetrede yok kı bakım
Ekran kartını çıkarıp kabloyu anakarta taktınız değil mi ? İşlemci durduk yere bozulan bir parça değil bozulması da zor bir parça pentium 4'ler bile çalışıyor günümüzde.

Ekran kartını çıkarıp kabloyu anakarta taktınız değil mi ? İşlemci durduk yere bozulan bir parça değil bozulması da zor bir parça pentium 4'ler bile çalışıyor günümüzde.
sunu anladim ki islecinin K olmasi dayanikli oldugu anlamin gelmiyor.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-09-25 at 10.37.16 AM.jpeg
    WhatsApp Image 2021-09-25 at 10.37.16 AM.jpeg
    125,1 KB · Görüntüleme: 24
  • WhatsApp Image 2021-09-25 at 10.36.41 AM.jpeg
    WhatsApp Image 2021-09-25 at 10.36.41 AM.jpeg
    187,3 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
K olması zaten overclock yapılabilir anlamına geliyor. Soğutucu ve termal macun ile denediniz değil mi ?
evet ama nafile iki farkli anakarta da onboard uzerindne goruntu alamiyordum acaba bu is;emcinin bozuldugnun belirtisimiydi acaba
ve display adaptor kisminda yani device manager da goremiyordum grapich islemciyi intelin rica etsem cihaz yonetimine girip bakabilirmisiniz sizde gorunuyormu

Geri
Yukarı