i7 4820K hakkında yorumlarınız

4820K işlemci 1866 MHz RAM kendiliğinden destekliyor. O.C yapmadan yani.
Fakat bence bu kadar parayı işlemciye yatırmaya gerek yok oyun için düşünüyorsan.

Bu işlemci ilk çıktığında merak edip incelemiştim 4790k dan iyi performans veriyor kendisi :) daha verimli anlayacağın ve daha yeni ama oyunlardakş etkisi 4460 la bile karşılaştırsak 2-3 fps var zar zor yani oyun amacınız varsa gereksiz para harcamak bu tür işlemcilerde yani bir etkisi olmuyor doğru düzgün :/

Hem oyun hemde render yapmam gerekiyor bana fiyatı 4790k vb ile karşılaştırınca iyi geldi ama bilemiyorum kararsızım yeni sistem toplamak istiyorum bileşenler hakkında

Hocam öncelikle o işlemci normal bir kullanıcının işine yaramaz. Yani performansını oyun bilgisayarı yapcam diyerek alacaksanız hiç almayın. Çünkü tüm oyun bilgisayarlarının tabanı İ5 4690 ile kurulur. En fazla İ7 4790 olur. Onun nedeni de mühendislik/oyun oranına göre alınır. Yani gereksiz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı