i7-4930K ile Bellek Uyumu

Akenaton

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Sistem kurarken işlemci kaynaklı bir şüpheye düştüm. i7-4930K alacağım ve Intel'in ürün sayfasında da gördüğüm kadarıyla varsayılan bellek desteği en fazla 1866Mhz, ama stoktan kaynaklı bir sorundan dolayı bulmakta zorlanıyorum. 2400Mhz (4x8=32GB) takarsak bir performans düşmesi veya uyumsuzluk olur mu? 2400Mhz'ın voltaj değeri 1.65 iken işlemcinin desteği 1.5 için yani en fazla 1866Mhz uyumluluğu var.

2400Mhz takabilir miyim, hiçbir problem olmaz ise hangi ayarı yapmak gerekiyor? Sorun olabilir ise ürünün gelmesi için bekleyeyim mi?

Teşekkür ederim.

Anakart Asus X79 Delux, hepsini kaldırıyor sıkıntı yok. Ama işte pcpartpicker'de listelediğimde de şu notu alıyorum:

Kingston Beast 32GB (4 x 8GB) DDR3-2400 Memory operating voltage of 1.65V exceeds the Intel Ivy Bridge-E CPU recommended maximum of 1.5V+5% (1.575V). This memory module may run at a reduced clock rate to meet the 1.5V voltage recommendation, or may require running at a voltage greater than the Intel recommended maximum.

Stok beklemeye karar verdim 1866Mhz için. Hem ağır işlerde kullanılacak hem de quadro channel fazla gelebilir yönünde bir kanı oluştu.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı