Çözüldü i7 6500U sistem birçok düşük sistemli oyunda kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2020-05-27 181710.png
    Ek Açıklama 2020-05-27 181710.png
    14,6 KB · Görüntüleme: 42
  • Ek Açıklama 2020-05-27 181826.png
    Ek Açıklama 2020-05-27 181826.png
    11,2 KB · Görüntüleme: 35
  • Ek Açıklama 2020-05-27 181859.png
    Ek Açıklama 2020-05-27 181859.png
    11,3 KB · Görüntüleme: 56
Çözüm
Pc su kaynatıyormuş çöp olmadığı için şanslıymışsınız. Bir an önce termal macun ve fan bakımını yaptırın. Muhtemelen frekans düşürdüğü için drop giriyordur. Onlara da bakılabilirdi ama bu sıcaklığa ulaşan cihazın her türlü sorunu olacagı için öncelikle bakım yaptırmakla başlayın.
Nereden anladınız peki, nasıl düzeltebilirim? Ekran kartı, işlemciyle, RAM günceldi dün kontrol ettim.
Bu sözünüzden zaten güncellemediğiniz anlaşılıyor :) İşlemci ile RAM sürücüsü mü var?
Harici ve Dahili GPU güncel değil. Nasıl güncelledin sürücüleri sen güncel diyorsun?
Peki bana önerebileceğiniz termal macun ne olurdu hangi macunu kullanmalıyım.
Farketmez. 1 sene içinde yenilemişseniz zaten pek faydası olmayacak.

BIOS'tan Core performance Boost secenegini kapatin ya da throttle stop ile frekanslari azaltin işlemcinin. Fan temizligi yapin ve termal macun yenileyin eger sogutucunuz yoksa altina sogutucu alin. Islemci sicakliginiz tehlikeli derecelerde.

Oradan güncellenmez kendi sitelerinden kontrol etmeniz lazım.
DDU rehberini uygulayın. Sırasına göre kurun:

Teşekkürler deneyeceğim YouTube araştırmam sonucu aygıt yöneticisine ulaşmıştım ve hepsine son sürüm zaten yüklü demişti.
Oradan güncellenmez kendi sitelerinden kontrol etmeniz lazım.
DDU rehberini uygulayın. Sırasına göre kurun:

İndirdim ve güncelledim başka indirip güncellemem gereken dosya var mı peki bu sürücülerin güncel olup olmadığını nereden kotrol edebilirim.

Son düzenleme:
Senin işin Driver ile hallolmaz. Bırak driverların peşini. Önce bilgisayarına adamakıllı bir temizlik yaptır. İşlemci o sıcaklıkta lehimlerini eritir ya. Üzüldüm bilgisayara.

Yeni konular

Geri
Yukarı