Çözüldü i7-6500U ve GT 940M sistem oyun oynarken işlemci hızı düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Desolous

Centipat
Merhaba herkese. i7-6500U işlemcim normalde 2.9 GHz hızında çalışıyor. Oyun oynarken bu hız 1 GHz'e kadar iniyor ve yükselmiyor, Alt+Tab ile masaüstüne döndüğüm anda 2.9 GHz'e çıkıyor. Bu durumda oyunlarda çok fazla FPS kaybı yaşıyorum. Sistemimde herhangi bir ısınma sorunu yok. Termal macun yenileme ve toz alma işlemlerini bugün yaptım ve sorunum hala devam ediyor. Sorun son 1-2 haftadır devam ediyor. HDD biçimlendirip temiz Windows kurdum sonuç aynı. Lütfen yardım edin.
Düzenleme:
MSI Afterburner ile kontrol ettiğimde oyun içindeyken GPU kullanımı %100 olsa da saat hızı 405 MHz üzerine çıkmıyor.

Sistemim:
i7-6500U.
GT 940M.
16 GB 1600 MHz RAM.
Windows 10 Home 2004 19041.207.

Ek Açıklama 2020-04-21 140947.png
WhatsApp Image 2020-04-21 at 14.13.47 (1).jpeg

Son düzenleme:
Çözüm
HTK-002 çok yetersiz bir ürün. Kullanmışlığım var. Memnun kalmadım. Aynı sizdeki soruna benzer şekilde sorun yaşadım. İşlemci kendini soğutamadığı için Boost'u kapatıp normal frekansa dönüyordu. Ta ki artic MX-4 kullanana kadar. Tavsiye ederim çok başarılı bir ürün. Reçeteni buraya bırakıyorum yılda bir kere :D Arctic MX-4 4 GR TERMAL MACUN 2019 YÜKSEK PERFORMAS Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor
Ayrıca dikkatimi çeken başka bir şey yük altında GPU'nun 86C° olup CPU'nun 53C° olması imkansız gibi birşey.Hele ki laptop için. O ölçümde bir yanlışlık var ve siz o yanlış değere bakıp işlemci soğuk olduğu halde sorun yaşıyorum diyorsunuz. Farklı bir araçla ölçmenizi öneriyorum.
Sorunu çözdüm. Macunu uyguladıktan sonra bakır boruyu anakarta sabitleyen vidaları tam sıkmamışım. Bu nedenle temassızlık olmuş. Gidip vidaları tam sıktım. Şuan sistem tam performansla çalışıyor. Önerinizi kaydettim ilerde bakacağım teşekkürler
HTK-002 çok yetersiz bir ürün. Kullanmışlığım var. Memnun kalmadım. Aynı sizdeki soruna benzer şekilde sorun yaşadım. İşlemci kendini soğutamadığı için Boost'u kapatıp normal frekansa dönüyordu. Ta ki artic MX-4 kullanana kadar. Tavsiye ederim çok başarılı bir ürün. Reçeteni buraya bırakıyorum yılda bir kere :D Arctic MX-4 4 GR TERMAL MACUN 2019 YÜKSEK PERFORMAS Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor
Ayrıca dikkatimi çeken başka bir şey yük altında GPU'nun 86C° olup CPU'nun 53C° olması imkansız gibi birşey.Hele ki laptop için. O ölçümde bir yanlışlık var ve siz o yanlış değere bakıp işlemci soğuk olduğu halde sorun yaşıyorum diyorsunuz. Farklı bir araçla ölçmenizi öneriyorum.

Son düzenleme:
Sorunu çözdüm. Macunu uyguladıktan sonra bakır boruyu anakarta sabitleyen vidaları tam sıkmamışım. Bu nedenle temassızlık olmuş. Gidip vidaları tam sıktım. Şuan sistem tam performansla çalışıyor. Önerinizi kaydettim ilerde bakacağım teşekkürler

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı