i7 6700 ve R9 380 4 GB GTA 5 performans sorunu

volquasi

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar herkese,

Sorunum aşağıdaki videodaki elemanın sorunuyla tamamen aynı. Hatta benimki daha kötü diyebilirim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oyunu ultra high ayarlarda oynuyorum, mesela yaya veya yavaş bir arabaya binip dolaşırken çok fazla sorun yaşamıyorum ama ne zaman hızlı bir araba alırsam, yukarıdaki videodakinden daha kötü oluyor. Sistemimin yetersiz olduğunu hiç düşünmüyorum ki Watch Dogs gibi başka ağır bir oyunu rahatlıkla oynuyorum.
GTA 5'teki bu takılmalar yaşandığında ekran kartında anormal bir ısınma olmuyor, 50-60 derece arası gidip geliyor.

Sorunun donanımsal olduğunu zannetmiyorum, GTA 5 ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorum. Neden olabilir sizce? Oyun orijinal. Tüm sürücülerim güncel, Windows 10 kullanıyorum.

Sistem özelliklerim;

• Asus Z170 Gaming Pro anakart
  • i7 6700 işlemci
  • Asus AMD R9 380 4 GB ekran kartı
  • 120GB SSD
  • 1 TB HDD (oyun burada yüklü haliyle)
  • 8 GB RAM

AMD, Asus, Rockstar ve Steam'e yazacağım, henüz sonuca ulaşabilmiş değilim. Ekran kartım bütün stress test'leri olması gerektiği gibi yanıtlıyor, Asus Gpu Tweak ile izlediğimde bütün değerler olması gerektiği gibi, kartın full performans çalışabildiğini gösteriyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı