i7 6700 ve RTX 3070 darboğaz yapıyor

MajorExpired

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi
Merhabalar öncelikle tabii ki darboğaz sorunu yaşarım bunun ben de farkındayım. Bana keşke K modelini alsaydın da diyebilirsiniz, buna da bir şey diyemem haklısınız. Ancak o aralar böyle almam gerekti ve şimdi de soket 1151'in artık nesil farkı olduğu için işlemci ve anakart değişimi bana pahalıya patlayacak, bu yüzden en ucuz masraflı yolu düşünüyorum. 1080P'de darboğaz kaçınılmaz olacak ancak 2K veya 4K'da yaşar mıyım onu merak ediyorum. Ona göre sadece ekran kartı ve monitör almak, hatta daha da kolaya kaçarsam evdeki 1080P monitörün çözünürlüğünü DSR ile arttırmam işimi görür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar öncelikle tabii ki darboğaz sorunu yaşarım bunun ben de farkındayım. Bana keşke K modelini alsaydın da diyebilirsiniz, buna da bir şey diyemem haklısınız. Ancak o aralar böyle almam gerekti ve şimdi de soket 1151'in artık nesil farkı olduğu için işlemci ve anakart değişimi bana pahalıya patlayacak, bu yüzden en ucuz masraflı yolu düşünüyorum. 1080P'de darboğaz kaçınılmaz olacak ancak 2K veya 4K'da yaşar mıyım onu merak ediyorum. Ona göre sadece ekran kartı ve monitör almak, hatta daha da kolaya kaçarsam evdeki 1080P monitörün çözünürlüğünü DSR ile arttırmam işimi görür mü?
2k da net yaşarsınız. 4k da emin değilim.

6700, i3 10100'den zayıf bir işlemci.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Win 10 kullanabiliyorsanız sahte 2K ya çekebilirsiniz geçici sadece sorununuzu hafifletecektir.
Tabi en Z ya da X anakartlar ile bildiğim kadarı ile belli bir yere kadar çarpan kilidi kapalıda olsa belli bir yere kadar OC yapılabiliyor diye biliyorum.
Ancak yeni bir işlemci ve anakart hem ileri dönük bir güncelleme olacaktır daha sonra takmak istediğiniz bir ekran kartı olursa.
AMD seçim yaparsanız şu anki 3. nesil destekleyen bazı anakartlar 4. nesil çıkışında destekleyecektir tabii bir işlemciyi 5-6 sene kullandığımızı düşünürsek o zamana kadar 5. ya da 6 nesiller çıkmış olacaktır ve 4. nesli desteklemesi çok büyük bir önem arz etmemekte .

Son düzenleme:

Geri
Yukarı