i7 6700HQ Laptop Çok Geç Açılıyor

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    11,4 KB · Görüntüleme: 43
  • Ekran Alıntısı 1.PNG
    Ekran Alıntısı 1.PNG
    20 KB · Görüntüleme: 46
  • 3.PNG
    3.PNG
    18,7 KB · Görüntüleme: 28
  • 4.PNG
    4.PNG
    2,1 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Okuma 528 yazma 94 ben ömrümde böyle ssd görmedim bu ne yahu, okuma ssd yazma hdd hızında, yazma da bariz bi sorun var

Katılıyorum arada bu kadar fark olmaması gerekiyor. birbirine yakın değerler alman gerekiyor normalde.

Sizce neden bu kadar düşük?

Performans düşmüş. Bu makale işinize yarayabilir. Ve ayrıca açtığım benzer bir konum var bir göz atınız.

HI LEVEL 240 GB SSD Performansı Nasıl Anlaşılır?

Güç Döngüsü olayı

Konuma baktıysanız şayet şimdi dikkatimi çekti artık böyle sorun yaşamıyorum. Güç döngüsü bende işe yaramış gözüküyor.

Sizde farklılık gösterebilir. Bi deneyin bence.

Aşağıdaki görüntü şuan için güncel testim.

Ek Açıklama 2019-11-01 023410.png

Bilgisayar önceden 25 saniye civarı bir sürede açılırken birkaç gündür 40 saniyenin üstünde oluyor açılma süresi. Sizce neden bu durum?
Sistemim;
  • 16 GB 2133 MHz RAM
  • i7 6700HQ 2.60 GHz
  • GTX 960M 4 GB
  • 128 GB SSD + 1 TB HDD
En büyük düşmanın Kaspersky. 6700HQ , GTX 1070 kartlı bir notebook kullanıcısıyım sistemimde 16 GB 2666 MHz RAM, Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD mevcut açılma hızlarım 10-15 saniye arasında. Yeni baştan format atıp driver ve program yüklemesi sonrasında 4 saniye gibi bir süre gördüm. Kaspersky yükledikten sonra bu süreler 10-15 arasında değişkenlik gösteriyor. Sistemin için Kaspersky basit gelebilir kaldırıyor olabilir lakin başlangıçtaki yüklemelerinden ve veri tabanı güncellemelerinden dolayı süre uzuyor. İyi Forumlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı